Rīgas kinostudijas latviešu filmas online bezmaksas

Latviešu filma Mērnieku laiki (1968)

https://youtu.be/xevJIXcYlxo

Sižets:
19. gadsimta otrās puses agrārās reformas laiks Vidzemes guberņā. Slātavas un Čangalienas pagastos ierodas mērnieki. Viņiem ir jāpārmēra zemnieku saimniecību robežas.
Bagātais Slātavas muižas zemes rentnieks Prātnieks pārliecina savus kaimiņus, ka nepieciešams pielabināties atbraukušajiem mērniekiem un jāiedod viņiem pamatīgs uzpirkuma kukulis. Ar viņa palīdzību meitenes audžuvecāki, kura viņam patīk, varētu atņemt zemi Kaspara saimniecībai, kurš ir Prātnieka sāncensis uz Lienas simpātijām.
Pēc Kaspara izputināšanas Prātnieks cer gūt Lienas piekrišanu precībām ar viņu. Viņš nenojauš, ka Liena jau ir izvēlējusies. Kaspars, kurš nejaušības pēc noturēts par afēristu Grabovski, tiek nogalināts. Skumju nomāktā Liena, kuru par atteikšanos precēties ar Prātnieku nolādējusi māte, sajūk prātā un izdara pašnāvību.

Uz filmu sarakstu

103 thoughts on “Rīgas kinostudijas latviešu filmas online bezmaksas

 1. Ārija

  Lūdzu, pasakiet , kur var noskatīties Rīgas kinostudijas filmu “Būris”(pēc Bela romāna).

  Reply
 2. Dzemma

  Mana omite loti velas redzet “Tas Trakas Paulines Del” un nezinu kada iemesla del seit neladejas. Vai Jus nezinat kur varetu skatities bez maksas ?

  Reply
 3. imants

  Un kā tiesības aizsargā šie autortiesību “sargi” ? vai tad kinomāksla nepieder visai tautai? Nesaprotami un dīvaini likumi!

  Reply
  1. Gustavs

   iedomājies, ka tu uztaisi filmu un publicē to. Tu negribētu, ka tev atņem peļņu kuru tu vari iegūt no šīs filmas. tas ir tikai godīgi, lai arī nepatīkami.

   Reply
 4. asmtz

  Trīs plus divas vairs nav saitē pieejama, bet youtube ir izlikta oficiāla restaurētā versija ļoti labā kvalitātē, to varētu tad ielikt tajā linkā.

  Reply
 5. Shams

  Interesantas sajūtas skatoties….
  Šķiet , ka šodiena nav tik patiesi emocionāla. Gandrīz jāsaka- kādreiz zāle bija zaļāka.

  Reply
  1. hitnet.lv Post author

   Ļoti iespējams, ka autortiesību sargi ir panākuši šo video dzēšanu

   Reply

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

3 × 5 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.