Kāpēc gribas saldumus

Kāpēc gribas saldumus
Speciālisti uzskata, ka vēlme pēc kaut kādiem viena veida produktiem, var liecināt par problēmām ar cilvēka organismu. Ja cilvēka organisms ir vesels un tajā viss ir kārtībā, šāda vēlme pēc vienveidīgiem produktiem nemēdz rasties. Viena no biežākām cilvēku vēlmēm pēc kāda produkta vai produktiem, ir vēlme pēc saldumiem. Uzzini kādi ir biežākie iemesli, kāpēc mums gribas saldumus!


Biežākais iemesls, kāpēc cilvēkus mēdz pārņemt kāre uz saldumiem, ir vēlme nedaudz saldināt savas problēmas. No medicīnas un fizioloģijas viedokļa, alkas pēc saldumiem liecina par enerģijas trūkumu, pārpūli, stresu, zemu cukura līmeni asinīs vai vienkārši izsalkumu. Saldumi ātri remdē izsalkumu un sniedz mums enerģijas pieplūdumu.
Reizēm kāre pēc konfektēm un citiem saldumiem var liecināt par nesabalansētu uzturu, īpaši tas attiecas uz stingrām diētām, kurās tiek uzņemts maz ogļhidrātu. Šādi organisms mums lūdz atjaunot ogļhidrātu krājumus visvienkāršākajā un ātrākajā veidā. Reizēm tas var pārvērsties par īstu atkarību. Šādā gadījumā jāatceras, ka ogļhidrātus var uzņemt arī ar dažādām putrām, maizi, pākšaugiem un dārzeņiem.
Psihologi savukārt uzskata ka vēlme pēc saldumiem var rasties arī no uzmanības trūkuma, mīlestības trūkuma un nepārliecības par sevi. Ja, piemēram, sieviete uzskata, ka dzīve pret to ir netaisnīga, kaut kādā ziņā jūtas apdalīta, izjūt trauksmi vai atrodas grūtībās, tad bieži šādos gadījumos sievietes cenšas pasaldināt savu dzīvi ar kaut ko saldu. Šādus saldumu mīlētājus vajadzētu vairāk atbalstīt, biežāk palielīt, kā arī citos veidos izrādīt savu atbalstu. Ja jūs pats esat viens no šādiem cilvēkiem, tad esiet pret sevi pielaidīgāks un atceraties, ka neviens nav ideāls. Egoisms saprātīgās devās nāks jums tikai par labu.
Kā uzskata speciālisti tad patstāvīga vilkme pēc saldumiem var liecināt par emocionālu satraukumu un depresiju. Šādos gadījumos saldumi kalpo kā sava veida antidepresants. Dažādi saldumi spēj palielināt organismā serotonīna hormona līmeni,bet serotonīns kā zināms ir hormons, kas ir atbildīga par laimes izjūtas un labsajūtas rašanos. Šādos gadījumos gan labāk vajadzētu mēģināt savas problēmas atrisināt vai vismaz atrast nodarbošanos, kas spētu uzlabos jūsu garastāvokli arī bez saldumiem. Kārtējās saldumu devas vietā labāk nopērciet kādu labu grāmatu, jo grāmatas ir viens no labākajiem veidiem, kā aizmirst par savām problēmām un uzlabot garastāvokli. Par citiem veidiem, kā uzlabot garastāvokli lasiet rakstā 7 vienkāršas lietas kas uzlabos jūsu garastāvokli.
Tomēr, ja tas nepalīdz un jums joprojām regulāri gribas kaut ko saldu, vismaz izvēlaties kādu veselīgāku alternatīvu. Piemēram, svaigus vai žāvētus augļus. Nākamais veselīgākais saldums pēc augļiem ir melnā šokolāde, bet pēc melnās šokolādes seko parastā šokolāde. Vēl kāds ļoti veselīgs saldums ir medus.
Tomēr, ja jūsu uzturs ir pareizs un sabalansēts, bet saldumus gribas patstāvīgi, iespējams, ka jums vajadzētu apmeklēt speciālistu, lai tas noskaidrotu šīs jūsu kāres iemeslus. Īpaši ja ņem vērā, ka regulāra saldumu lietošana var izraisīt atkarību, līdzīgu tai atkarībai, kāda rodas no nikotīna vai alkohola.  •  
  •  
  •  
  •  

2 komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

fourteen − eleven =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.