Kā atbrīvoties no plastmasas tējkannas smakas

Kā atbrīvoties no plastmasas tējkannas smakas
Ko darīt, ja tavā īpašumā ir nonākusi tējkanna, kurā vārītais ūdens neizturami smird pēc plastmasas? Kā atbrīvoties no tējkannas plastmasas smakas?

Īpaši bieži šāds defekts piemīt lētākām plastmasas tējkannām. Zinātāji gan apgalvo, ka pie vainas nav pati plastmasa, bet gan dažādi plastmasai pievienotie piemaisījumi kas ir nepieciešami, lai pagarinātu tējkannas mūžu un uzlabotu izskatu.
Neskatoties uz šīs smakas iemesliem, ikreiz kad sanāk ar to saskarties rodas tikai viena doma: “Kā tikt vaļā no tējkannas smakas?”
Protams, pats acīmredzamākais risinājums kas ļauj atbrīvoties no plastmasas tējkannas smakas, ir došanās uz veikalu pēc jaunas stikla vai metāla tējkannas. Šīs metodes galvenais trūkums ir tāds, ka tas prasa jaunus un nebūt ne tik nelielus izdevumus. Tādēļ daudzi cilvēki izvēlas risināt šo problēmu ar lētākām tautas metodēm. Piedāvājam dažus pašus populārākos veidus, kā atbrīvoties no plastmasas tējkannas smakas!

1. Viens no populārākiem un nekaitīgākajiem veidiem, kas ļauj atbrīvoties no nepatīkamās plastmasas tējkannā vārītā ūdens smakas, ir citronūdens. Šim mērķim ir nepieciešami trīs vai četri normāla lieluma citroni. Izspiežam no citroniem sulu un lejam to tējkannā, tad pievienojam ūdeni līdz tējkannas maksimālā ūdens daudzuma atzīmei un liekam šķīdumu uzvārīties. Kad ūdens ir uzvārīts tam ir 12 stundas jāstāv tējkannā, un pēc tam tas atkal ir jāuzvāra. Pēc uzvārīšanas tējkanna ir jāizskalo ar aukstu, tekošu ūdeni. Ja smaka joprojām saglabājas, tad visas darbības ir vēlreiz jāatkārto.

2. No tējkannas smakas var palīdzēt atbrīvoties arī citronskābe. Piepildām pilnu tējkannu ar ūdeni un pievienojam tam 50 gramus citronskābes. Šķīdumu uzvārām un atstājam to uz 12 stundām tējkannā. Kad laiks ir pagājis, tējkannu vēlreiz uzvārām, šķidrumu izlejam un ar aukstu ūdeni izskalojam tējkannu. Ja nepieciešams, visu vēlreiz atkārto.

3. Ja pa rokai nav ne citronu, ne citronskābes, tad likvidēt tējkannas smaku var arī visparastākais etiķis(vai etiķa esence). Ņemam pusglāzi 9% etiķa (vai divas ēdamkarotes etiķa esences) un ielejam to tējkannā, pievienojam ūdeni un liekam tējkannu vārīties. Šoreiz gan šķidrums nav pilnībā jāuzvāra, jo tas var pāriet pāri tējkannas malām. Vārīšanu atkārto vismaz trīs reizes, tad šķidrumu izlej un tējkannu skalo ar aukstu ūdeni. Ja tējkannas smaka joprojām saglabājas, tad visu vēlreiz atkārto.

4. Atbrīvot tējkannu no smakas var arī pārtikas soda. Tējkannu piepilda pilnu ar ūdeni un tad tam pievieno trīs ēdamkarotes pārtikas sodas. Ūdeni uzvāra, ļauj tam atdzist un tad vēlreiz uzvāra. Pēc otrās vārīšanas šķidrumu izlej un tējkannu izskalo tekošā ūdenī. Ja smaka nav pazudusi, tad proces vēlreiz jāatkārto.

Vai plastmasas tējkannas ir kaitīgas?
Kā apgalvo speciālisti, pati ūdens vārīšana plastmasas tējkannās nav kaitīga. Sliktāk ir, ja ūdens šādā tējkannā stāv ilgu laiku, jo šajā laikā ūdenī var nonākt dažādi kaitīgi elementi. Tādēļ ir svarīgi izvēlēties savām vajadzībām piemērota izmēra tējkannu un pirms vārīšanas izliet no tās tajā atlikušo ūdeni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

sixteen − 12 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.