Kā trauku krāsa ietekmē apetīti

  •  
  •  
  •  
  •  

Ir maz cilvēku kuri pievērš uzmanību tādām it kā nenozīmīgām lietām kā šķīvju un tasīšu krāsa un forma. Un velti, jo noteiktu krāsu galda piederumi var jums garastāvokli vai nu uzlabot, vai arī sabojāt to. Var jums uzlabot apetīti, vai gluži otrādi, to pasliktināt. Kā apgalvo psihologi, dažādas krāsas mūs dažādi ietekmē, un tās var ietekmēt gan mūsu apetīti, gan mūsu garastāvokli.

Daži psihologu secinājumi attiecībā uz trauku krāsu:

Baltā krāsa
Varētu likties ka baltā ir pierasta un neinteresanta krāsa, tomēr tieši baltā krāsa ļoti labi izceļ jeb kura ēdiena skaistumu, īpaši ja šie ēdieni ir gatavoti no spilgtiem produktiem. Ir pierādīts ka baltā krāsa paaugstina apetīti, un ēdieni baltā šķīvī šķiet gardāki.
Baltas krāsas trauki ar zaļu zīmējumu ir lieliski piemēroti brokastīm. Tie atgriezīs jūsos dzīves spēku, dos jums enerģiju un mundrumu.

Melnā krāsa
Kaut arī no estētiskā viedokļa melnas krāsa trauki šķiet ļoti estētiski un eleganti, tomēr melnajai krāsa ir pretēja iedarbība kā baltajai, tā apetīti samazina. Melnās krāsas traukos īpaši labi izskatās baltas krāsas ēdieni, piemēram dažādas tortes un kūkas.

Dzeltenā krāsa
Dzeltenā ir ļoti silta un mājīga krāsa. Galds kurš būs servēts ar šādas krāsas galda piederumiem izskatīsies ļoti mājīgs un kārtīgs, un visticamāk jūsu viesiem izraisīs apetīti. Tomēr labāk lai jūsu izvēlētais trauku tonis ir maigi dzeltenā krāsā, un nevis spilgts un piesātināts.

Oranžā krāsa
Oranžās krāsas trauki uzlabo garastāvokli un veicina labu atmosfēru. Nebrīnieties ja jūsu viesi jūtas pie jums komfortabli un ilgi pie jums uzkavējas.

Zaļā krāsa
Zaļas krāsas trauki tiek uzskatīti par neveiksmīgu izvēli. Šādas krāsas traukos ēdiens izskatās neizteiksmīgi un bāli. Šī krāsa arī pasliktina apetīti. Ja tomēr vēlaties izmantot šo krāsu savā galda servējumā, tad labāk lai trauki ir rotāti ar zaļu rakstu, ne paši ir zaļi. Kā vienmēr variet rotāt savas maltītes ar dažādiem zaļumiem.

Sarkanā krāsa
Kaut arī sarkanas krāsas trauki izskatās oriģināli, tomēr šādas krāsas trauki netiek uzskatīti par veiksmīgu izvēli. Psihologi apgalvo ka šādas krāsas trauki izraisa mežonīgu apetīti un veicina pārēšanos.

Maigi rozā krāsa
Šī ir ļoti viegla un acīm patīkama krāsa kas rada mierīgu noskaņu. Rozā krāsu īpaši iesaka tējas servīzēm.

Zila, gaiši zila un violeta krāsa
Šīs ir aukstas krāsas un tāpēc nav piemērotas siltiem ēdieniem. Tomēr tajos lieliski izskatās salāti, aukstās uzkodas un deserti.
Zilā:
Zilā krāsa samazina apetīti.
Gaiši zila:
Gaiši zilas krāsas trauki ir piemēroti uzkodām un salātiem. Tomēr maltītes noslēgumā šīs krāsas trauki rada neapmierinātības sajūtu un tāpēc nav ieteicams šo krāsu izmantot tējas un kafijas tasītēm.
Violetā:
Šī ir diezgan smaga krāsa, veicina cilvēka fizioloģisko sistēmu palēnināšanos, un līdz ar to arī pasliktina apetīti. Šī lillā un violetā krāsas iedarbojas nomācoši uz nervu sistēmu, bet šādas krāsas traukos ēdiens izskatās mazāk pievilcīgi, tāpēc trauki šajā krāsā ir piemēroti tiem kuri vēlas zaudēt svaru.

Priekš bērniem.
Ja jūsu bērns niķojas un negrib ēst, piemeklējiet viņam traukus oranžā, dzeltenā, sarkanā, vai persiku tonī. Šīs krāsas stimulē apetīti, tā pat kā salāt zaļā krāsa.

Tomēr bez trauku krāsas, arī trauku forma atstāj ietekmi uz cilvēka psihi.
Piemēram ja jūsu bērns slikti ēd, mēģiniet pasniegt viņam ēdienu krāsainā, neparastas formas traukā, tam vajadzētu atmodināt jūsu bērna apetīti.

Mums pierastie apaļas formas šķīvji sargās jūsu maltīti no negatīvas enerģijas. Kvadrāta formas trauki piedos mums drosmi. Tiesa gan kvadrāta formas trauki nav ieteicami cilvēkiem ar strauju raksturu, bet maltītei priekš dieviem mīlniekiem tie būs pašā laikā.

Kaut arī krāsas mūs ietekmē, tomēr izvēloties traukus nevajadzētu nonicināt arī savu gaumi un intuīciju. Vienmēr uzticieties savām sajūtām.


  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

1 + 2 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.