Kāpēc rodas blaugznas un kā no tām atbrīvoties

Kā atbrīvoties no blaugznām
Kāpēc rodas blaugznas un kā no tām atbrīvoties

Patiesībā blaugznas nav viss pati slimība, bet tās simptoms. Visbiežāk blaugznas liecina par ādas slimību, ko latīniski dēvē Seborrhoeic dermatitis. Tomēr šis nav vienīgais blaugznu izraisītājs un tās var izraisīt arī citi iemesli. Turpini lasīt un uzzini, kas rada blaugznas un kā atbrīvoties no blaugznām!

Kāpēc rodas blaugznas

Blaugznas savā būtībā ir atmirusi āda, kura var veidoties vairāku iemeslu dēļ un visizplatītākie no tiem ir:

 • Seborrhoeic dermatitis
  Šī ir ādas slimība par kuras rašanās iemeslus pētnieki vēl īsti nav noskaidrojuši. Ir zināms, ka slimība skar tos ādas rajonus, kuros ir daudz tauku dziedzeru, piemēram, uz galvas, seja, augšējā muguras daļā un uz krūtīm.
  Šīs slimības gadījumā, blaugznu skaits parasti pieaug gada aukstajā periodā un stresa laikā.
  Pētnieki pieņem, ka pie šīs slimības varētu būt vainojams imūnsistēmas paaugstinātais jūtīgums pret rauga sēnīti. Šie mikroorganismi dzīvo uz pilnīgi visu cilvēku ādas un parasti ir pilnīgi nekaitīgi, tomēr, ja konkrēti jūsu imūnsistēmai tie nav iepatikušies, imūnsistēma var censties no tiem atbrīvoties, izsaucot aktīvu ādas lobīšanos.
 • Pārāk taukaina galvas āda
  Jau pieminētās rauga sēnītes barojas ar ādas izdalītajiem taukiem, un ja šo tauku ir daudz, rodas ideāli apstākļi, lai sāktos sēnītes intensīva vairošanās. Kad rauga kļūst pārāk daudz, organisms cenšas no tās atbrīvoties un parādās blaugznas.
 • Pārāk sausa galvas āda
  Sausa āda lobās aktīvā un rodas vairāk blaugznu.
 • Kontakta dermatīts
  Būtībā tā ir alerģija uz kādu vielu, kas ir, nonākusi uz ādas. Šādas vielas var būt šampūnā, balzamos vai matu krāsās. Parasti bez blaugznām āda arī niez vai ir citi līdzīgi simptomi.

Bez visa pieminētā, blaugznas var radīt arī citas ādas slimības. Piemēram, psoriāze, atopiskais dermatīts un citas. Šādās situācijās, lai noteiktu precīzu diagnozi, būtu jāgriežas pie dermatologa.

Kā atbrīvoties no blaugznām

Lielākajā daļā gadījumu no blaugznām izdosies atbrīvoties mājas apstākļos. Sākt vajadzētu ar pretblaugznu šampūna iegādi un tā lietošanu atbilstoši instrukcijai.

Parasti speciālisti iesaka lietot līdzekļus, kas satur kādu no šīm sastāvdaļām:

 • Cinka piritions. Šai vielai piemīt pretsēnīšu un antibakteriāla iedarbība.
 • Salicilskābe. Viegls pīlings kas spēj arī apturēt galvas ādas lobīšanos.
 • Selēna sulfīds. Tiek izmantots kā pretsēnīšu līdzeklis. Tam gan piemīt kāds blakusefekts un proti, tas var nedaudz izmainīt matu krāsu.
 • Ketokonazols. Vēl viens pretsēnīšu līdzeklis.
 • Akmeņogļu darva. Palēnina ādas atmiršanas ātrumu šādi, mazinot ādas lobīšanos. Var nokrāsot gaišus vai sirmus matus.

Iespējams, ka pirms atradīsiet jums piemērotāko līdzekli, nāksies izmēģināt vairākus matu kopšanas līdzekļus un tādēļ iesākumā labāk iegādāties mazākus iepakojumus.
Ja, lietojot kādu līdzekli, jums sāk šķist, ka tas zaudē savu efektivitāti, pamēģiniet to lietot pamīšus ar kādu citu līdzekli.

Bez jauna šampūna, būtu ieteicams arī pamainīt savu dzīvesveidu, jo tas arī var palīdzēt atbrīvoties no blaugznām.

 • Pārliecinieties, ka pareizi ēdat un uzņemat pietiekoši daudz cinka, B grupas vitamīnus un taukus.
 • Regulāri mazgājiet matus. Mazgājot matus, masējiet galvas ādu ar pirkstiem. Šādi atmirusī āda atslāņosies un viegli aizskalosies ar ūdeni.
 • Uz laiku atskaties no matu veidošanas līdzekļiem. Dažādi gēli, vaski un citi līdzekļi var uzklāties uz galvas ādas un padarīt to taukaināku.
 • Dodieties ārpus telpām gaišajā diennakts laikā. Nelielos daudzumos(līdz 15 minūtēm) saules gaisma var palīdzēt ādai atjaunoties. Tiesa, labāk vajadzētu izvairīties no tiešiem saules stariem.
 • Iemācieties cīnīties ar stresu. Blaugznas var izsaukt ne tikai ādas slimības, bet arī psihosomatiski iemesli.

Kad būtu jāgriežas pie ārsta

Noteikti būtu vajadzīga speciālista konsultācija, ja:

 • Blaugznas nepazūd četru nedēļu laikā, neskatoties uz to, ka jūs regulāri, un atbilstoši instrukcijai lietojiet pretblaugznu šampūnu.
 • Blaugznu ir ļoti daudz, un kopā ar tām ir uzradusies arī spēcīga nieze.
 • Galvas āda izskatās apsārtusi un iekaisusi, uz tās ir sārti plankumi un niezošas kreveles.

Šādās situācijās var būt vainojamas hroniski vai asi ādas slimību uzliesmojumi. Ārsts uzstādīs precīzu diagnozi un ieteiks efektīvākos ārstniecības līdzekļus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

one + fourteen =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.