9 profesijas, kurās alkohola lietošana ir gandrīz obligāta

9 profesijas, kurās alkohola lietošana ir gandrīz obligāta
Parasti lietot alkoholu darba vietās nav pieņemts. Pat vairāk, bieži vien alkohola lietošana darba vietā var beigties ar CV atjaunošanu un jauna darba meklēšanu. Tomēr ir arī tādi darbi, kuros alkohola lietošana ir gandrīz obligāta. Ienāc un uzzini, kuras ir tās profesijas kurās alkohola lietošana ir ikdienišķa parādība! Iespējams, ka raksts noderēs arī kādam no tiem jaunajiem cilvēkiem, kuri šobrīd atrodas pārdomās par savu nākotnes profesiju.

1. Vīnzinis
Sāksim ar pašu vienkāršāko. Kārtīgam vīnzinim vīna degustēšana ir ikdienišķa parādība. Protams, ja tu esi īsts profesionālis, tad vīna degustācijās noteikti spēsi iztikt bez vīna norīšanas. Tomēr līdz tādam profesionālisma līmenim vēl ir jānonāk, bet savas karjeras sākumā pēc šādām degustācijām, mājās tu visticamāk dosies lielākā vai mazākā žvingulī. Pats labākais ir tas ka kļūtu par vīnzini nemaz nav tik grūti. Tev tikai jāinteresējas par vīnu, jāpiemīt labai garšas izjūtai un jābūt apveltītam kaut ar minimālu gaumi. Protams, nenāks par sliktu arī speciāli kursi, kas paaugstinās tavu iespēju atrast arī kādu darbu un neaprobežoties tikai ar vīna degustācijām mājās.

2. Rakstnieks
Ar šo profesiju ir, kā ir. It kā alkohola lietošana nav obligāta tomēr daudzi, jo daudzi rakstnieki un citi radošu profesiju pārstāvji savu iedvesmu atrod tieši alkoholā. Pirmais kas ienāk prātā, noteikti ir Hemingvejs, kurš bija dedzīgs alkohola cienītājs un aizstāvis, bet alkoholu mīlēja arī Remarks, Markess vai Selindžers. Alkoholu mīl, un mīlēja arī ļoti daudz mazāk zināmi un vēl daudz vairāk nezināmi rakstnieki. No latviešu rakstniekiem noteikti var pieminēt Jāni Akurāteru vai Andreju Upīti, daudziem prātā nāks arī mūsu tik mīlētais Aleksandrs Čaks, kurš gan patiesībā nemaz tik liels dzērājs neesot bijis. Tāpēc ja tu raksti, bet vēl nedzer, tad varbūt ir vērts sākt dzert, bet ja dzer un vēl neraksti, tad varbūt sāc rakstīt.

3. Bārmenis
Neapšaubāmi pati acīmredzamākā iespēja dzert savā darbavietā ir bārmenim. Droši vien arī tu būsi dzirdējis kādu stāstiņu par kādu sava darba specifiku neizturējušu bārmeni. Šajā darbā noteikti noder tādas īpašības kā liela noturība pret alkoholu un spēja jaukt kokteiļus esot reibumā. Pretējā gadījumā šajā darbā tu ilgi neizturēsi, jo vismaz reizēm iedzert darbā, sanāk gandrīz pilnīgi visiem šajā profesijā strādājošajiem.
9 profesijas, kurās alkohola lietošana ir gandrīz obligāta

4. Šefpavārs
Šis, protams, nav tas alkoholiskākais darbs, bet iespēja iedzert, esot darbā, noteikti rodas arī šeit. Nav nekāds noslēpums, ka daudzi ēdieni un deserti tiek pagatavoti izmantojot tādus alkoholiskos dzērienus kā vīns konjaks vai rums un pagaršot to, ko tu vēlies pievienot savam kārtējam meistardarbam, ir tikai normāli. Bet tas cik daudz tu pagaršo, paliek tikai un vienīgi uz tavas sirdsapziņas.

5. Aldaris
Alus vārīšana var būt visai aizraujoša nodarbe, jo tikai no tevis un tavām darbībām ir atkarīgs tas, cik baudāms būs tava darba rezultāts. Un ikviens īsts aldaris regulāri nogaršo savu brūvējumu. Šo darbu gan nav vienkārši dabūti. Tev ir jāmīl alus un jāorientējas tā gatavošanas tehnoloģijās. Un noteikti būs jābeidz arī kāda atbilstoša mācību iestāde. Toties rezultāts noteikti būs tā vērts, īpaši ja tu tiešām esi alus cienītājs.

6. Dzērienu veikala darbinieks
Specializēti, augsta līmeņa alkohola veikali salīdzinoši bieži rīko degustācijas saviem darbiniekiem(vismaz tajās valstīs, kurās darba devēji saprot, ka to bizness balstās uz to darbiniekiem). Tāpēc vismaz dažas alkoholiskas darba dienas mēnesī tev ir garantētas. Pats labākais ir tas, ka iegūt šādu darbu nav sarežģīti, tikai jāpameklē atbilstošas vakances.

7. Restorānu kritiķis
Uzreiz jāsaka, ka iegūt šādu darbu nav vienkārši – tev ir jābūt auditorijai, kura ieklausās tavā viedoklī un kaut kādas zināšanas par kulināriju arī nenāks par sliktu. Bet, ja ir vēlēšanās, tad iegūt šīs abas lietas nav neiespējami. Toties kad tas viss tev būs, tad kopā ar regulārām maltītēm pilsētas labākajos restorānos tu noteikti arī varēsi baudīt alkoholu. Latvija gan ir maza, un tāda īsti iespaidīga restorāna kritiķa karjera te var arī nesanākt, bet nekur nav teikts, ka tu nevari kļūt par starptautisku restorānu kritiķi un te tas lieliski sasaucas ar nākamo punktu.
9 profesijas, kurās alkohola lietošana ir gandrīz obligāta
8. Profesionāls blogeris
Profesionāla blogera profesija paredz, ka tev cilvēkiem jāstāsta par interesantām lietām. Piemēram, par to kur labāk pavadīt atvaļinājumu, kuras ir pilsētas labākās ēstuves un kur pasniedz visgardākos kokteiļus. Blogot var arī par kaut ko ne tik vispārīgu un pievērsties kādai konkrētai nišai. Tu vari kļūt, piemēram, par alus, vīna vai degvīna speciālistu. Turklāt pats labākais profesionāla blogera profesijā ir tas, ka lai šo darbiņu uzsāktu tev vajag tikai internetu un datoru(vai vismaz planšeti). Nebūs liekas arī angļu valodas zināšanas, jo rakstot par sava iemīļotā degvīna garšas niansēm tikai latviski, nākamajai pudelei tev pavisam noteikti nepietiks.

9. Startup projekta dalībnieks
Šie zēni dzer vairāk, nekā tev šķiet. Saspringts komandas darbs cenšoties panākt sava projekta rentabilitāti, pavisam noteikti prasa spriedzes noņemšanu. Tieši šī iemesla dēļ pat lieli un veiksmīgi projekti neiebilst, ja to darbinieki, darba pārtraukumā izdzer kādu aliņu. Liela dzeršana gan nesanāk, bet sava alkoholisma uzturēšanai pilnīgi pietiek.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

12 + 1 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.