10 fakti par vientulību

10 fakti par vientulību

Nav tā ka vientulībai būtu tikai negatīvās puses. Ir tikai normāli, ja cilvēks vēlas pabūt vientulībā, lai atpūstos no sabiedrības, koncentrētos, domātu un atslābinātos. Tāpat gandrīz jebkura cilvēka dzīvē mēdz būt periodi, kad dzīve krāsojas tumšos toņos un sirds alkst tikai pēc vientulības. Tomēr kad šāds cilvēks ir kādu brīdi pabijis vientulībā, tas atgūst savu garīgo līdzsvaru un atgriežas pie normālas dzīves. Taču reizēm gadās, ka draugi ir ar tevi tikai tad, kad viss ir labi, bet tiklīdz kā sākas problēmas tie visi ātri pazūd. Un tieši šādos brīžos tu saproti, ka esi vientuļš.


10 fakti par vientulību

1. Laiks no 20:00 līdz 22:00 ir brīdis, kad vientulība tiek izjusta vissmagāk un cilvēkiem, kuri parasti mīl atrasties sabiedrībā šis ir visgrūtākais laiks.

2. Pataloģiskas bailes no vientulības sauc par autofobiju. Tā izpaužas kā iekšējs nemiers, garīgs tukšums un garlaicība.

3. Cilvēkus, kuri labprātāk par sabiedrību izvēlas vientulību, sauc par introvertiem. Pie introvertiem parasti pieskaita cilvēkus ar melanholiķa un flegmatiķa temperamenta tipu.

4. Vientuļi cilvēki parasti retāk mēdz ievērot veselīgu dzīvesveidu un biežāk nekā citi aizraujas ar tādiem kaitīgiem ieradumiem, kā alkohols un smēķēšana. Vientuļi cilvēki mēdz arī vairāk strādā.

5. Vīrieši vientulību panes daudz smagāk nekā sievietes. Tomēr, neskatoties uz to, vīrieši par vientulību sūdzas retāk nekā sievietes.

6. Vientulību biežāk izjūt tie cilvēki, kas dzīvo lielās pilsētās un nevis tie kas dzīvo mazos ciematos vai laukos.


7. Vientulība var izraisīt problēmas ar miegu. Cilvēki, kuriem pietrūkst saskares ar citiem cilvēkiem guļ sliktāk nekā tie, kuriem šādas saskares nepietrūkst.

8. Kādā Nīderlandē veiktā pētījumā tika noskaidrots, ka tiem cilvēkiem, kuri jūtas vientuļi ir par 64% lielāks risks, ka šiem cilvēkiem varētu attīstīties vājprātība. Pētnieki gan arī pauda viedokli, ka pastāv iespēja, ka tieši vājprātības parādīšanās var stimulēt izolāciju un vientulības sajūtu.

10 fakti par vientulību

9. Kāds cits pētījums parādīja, ka dzīve vienatnē vai pat tikai vientulības sajūta var paaugstināt pāragras nāves iespējamību.

10. Vientuļi cilvēki var sliktāk pārciest stresus un tiem mēdz būt grūtāk adaptēties pie jauniem apstākļiem. Vientuļiem cilvēkiem arī biežāk izjūt stresu.


2 komentāru

  1. Esmu noteikti introverta, bet nav nekāda sakara ar melanholiķi vai flegmatiķi, tie jau ir novecojuši uzskati:D

    P.S. Netīšām ieliku 1 zvaigznīti:D

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

fourteen + 16 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.