20 fakti par skorpioniem

  •  
  •  
  •  
  •  

Interesanti fakti par skorpioniem
Cilvēki ir apbrīnojuši skorpionus gadsimtiem ilgi. Par tiem ir radītas neskaitāmas teikas un to vārdā pat ir nosaukts viens no divpadsmit zodiaka zvaigznājiem. Tomēr ko mēs par tiem patiesībā zinām? Tikai to ka tie ir indīgi? Lasi 20 faktus par skorpioniem!

1. Šobrīd pasaulē ir zināmas aptuveni 1750 skorpionu sugu, kuras ir sadalītas 13 dzimtās.

2. Visas skorpionu sugas ir indīgas, tomēr tikai 25 sugām ir pietiekoši stipra inde, lai nodarītu nopietnu kaitējumu cilvēkam. Kaut skorpiona dzēliens cilvēkiem parasti nav nāvīgs.

3. Skorpioni ir vieni no senākajiem Zemes dzīvniekiem. Skorpioni, kuri bija tuvi mūsdienu skorpioniem, ir eksistējuši jau Karbona periodā.

4. Skorpionu mūža ilgums parasti nepārsniedz 8 gadus.

5. Parasti skorpioni mīt tādās karstās Zemes vietās kā Tuvie Austrumi, Vidusāzija, Āfrika, Dienvidamerika vai Kaukāzs. Tomēr skorpioni ir atrasti gandrīz visur izņemot Antarktīdu, Grenlandi, Jaunzēlandi un dažas nelielas salas. Skorpioni ir konstatēti pat Vācijā un Britu salās.

6. Neskatoties uz to ka skorpioni pēc sava izskata vairāk atgādina vēžveidīgos, tie tomēr ir radniecīgāki zirnekļiem un ērcēm.

7. Skorpioni var ļoti ilgi badoties, pat līdz gadam. Bet ūdens skorpioniem nav vajadzīgs vispār.

8. Atšķirībā no sugas, skorpioni var būt ļoti dažādi pēc izmēra. Mazākie skorpioni ir tikai 9 milimetrus gari, bet lielāko sugu skorpioni var sasniegt pat 20 centimetru garumu.

9. Neskatoties uz to ka skorpioniem ir no 6 līdz 12 acīm, tiem tomēr ir slikta redze. Un medījot skorpioni redzes vietā, vairāk paļaujas uz savu ožu un zemes vibrāciju.

10. Skorpioni spīd ultravioletajā gaismā.

11. Skorpionu mātītes nēsā savus bērnus sev uz muguras.

12. Un skorpionu mātītes parasti ir lielākas nekā tēviņi.

13. Skorpioni ir nakts dzīvnieki, un dienu tie pavada dažādās slēptuvēs.

14. Līdzīgi kā tarakāni, skorpioni ir ļoti izturīgi pret radiāciju. Un tā ir viena no nedaudzajām dzīvnieku sugām, kas spētu izturēt atomkaru.

15. Medījot skorpioni parasti cenšas iztikt tikai ar savām spīlēm, un tie dzeļ tikai galējas nepieciešamības gadījumā. Tā tas ir tādēļ ka inde tiem izstrādājas lēnu un indes atjaunošana tiem var prasīt nedēļu vai pat vairāk.

16. Viena no visindīgākajām skorpionu grupām ir Androctonus. Šī skorpiona dzēliens ir ļoti sāpīgs un var nogalināt pat pieaugušu cilvēku.

17. Dažās Ķīnas daļās, cepti skorpioni ir tradicionāls ēdiens. Bet vīns ar skorpioniem Ķīnas medicīnā tiek izmantots kā pretsāpju līdzeklis.
Cepti skorpioni

18. Līdz savai pieaugšanai skorpions nomaina līdz pat septiņām čaulām.

19. Pats garākā skorpionu suga ir Heterometrus Swammerdami. Šo skorpionu garums var sasniegt pat 23 centimetrus. Šī skorpionu suga mīt Šrilankā un Indijā.

20. Dažu skorpionu sugu inde var būt pat tūkstošiem reižu indīgāk par cianīdu. Tomēr, par laimi, skorpiona dzēlienā indes ir ļoti, ļoti maz.


  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

3 × four =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.