10 Ginesa ātruma rekordi

10 Ginesa ātruma rekordi

Ja vēlies uzzināt kura ir pasaulē ātrākā mašīna, visātrākā lidmašīna vai kāds bija pats ātrākais nobrauciens ar skeitbordu, tad lasi šo rakstu un esi informēts!


1. Visātrākais Pasaules automobilis
Pasaules ātrākais automobilis ir “Thrust SSC”, un tā ātrums slēpjas tā divos “Rolls-Royce” ražotajos reaktīvajos dzinējos. 1997. gadā, ASV, Nevadas štatā esošajā Blek Rokas(Black Rock) tuksnesī tas spēja sasniegt ātrumu 1227,985 kilometri stundā. Ātrums tika uzturēts vienu jūdzi(~1.6 km) garā distancē, un šis arī bija pirmais automobilis, kurš oficiāli pārsniedza skaņas ātrumu.

2. Vislielākais ātrums kas sasniegts automobilī ar riteņu piedziņu
Atšķirībā no pasaules ātrākā automobiļa, kurš pārvietojās pateicoties saviem reaktīvajiem dzinējiem, šis rekords ir sasniegts ar klasisku, riteņu piedziņas automobili. Un vislielākais ātrums, kurš tika sasniegts automobili ar riteņu piedziņu ir 757.106 kilometri stundā, un tas notika 2001. gada 18. oktobrī, ASV, Bonevillas sāls līdzenumā (Bonneville Salt Flats). Rekords tika sasniegts ar automobili Vesco Turbinator, un tā pilots bija Dons Vesko (Don Vesco)

 

3. Pasaules ātrākais vilciens
Pasaulē lielākais ātrums, kurš ir sasniegts ar vilcienu, ir 603 kilometri stundā, un šis ātrums tika sasniegts ar magnētiskās levitācijas vilcienu Series L0 (A07). Vilciens tiek ekspluatēts Centrālās Japānas dzelzceļa uzņēmumā, Yamanashi Maglev līnijā. Ātrums tika fiksēts 2015. gada 21. aprīlī.

https://youtu.be/B0-hYnxRJwo

Lielākais vilciena ātrums, kurš tiek ekspluatēts kādā nacionālā dzelzceļa sistēmā ir 574.8 km/h. Ātrums tika sasniegts Francijā ar modificētu TGV vilcienu, kurš tiek dēvēts par V150. Bet pats rekords tika fiksēts 2007. gada 3. aprīlī.

4. Pasaulē lielākais ātrums kas sasniegts ar motociklu
Pasaules ātrākais motocikls ir Top Oil-Ack Attack, tas 2010. gada 25. septembrī, ASV, Bonevillas sāls līdzenumā (Bonneville Salt Flats) sasniedza ātrumu 605.697 kilometri stundā. Ātrums tika fiksēts vienu kilometru garā distancē, un motociklu vadīja Rokijs Robinsons (Rocky Robinson)

5. Pasaulē lielākais ātrums kas sasniegts ar velosipēdu

Pasaulē lielākais ātrums kas tika sasniegts ar velosipēdu ir 268, 831 kilometri stundā. Šis
ātrums tika fiksēts 1995. gada 3. oktobrī, un tas atkal notika ASV, Bonevillas sāls līdzenumā. Velosipēdu vadīja Freds Rompelbergs(Fred Rompelberg ).

6. Pasaulē lielākais ātrums braucot atpakaļgaitā


Šis neparastais ātruma rekords tika sasniegts ITV autosporta TV programmā “Pievilkšanas spēks”. Ātrums tika sasniegts ar auto Caterham 7 Fireblade kas tika darbināts ar 900 kubikcentimetru Honda motocikla motoru ar iebūvētu pārnesumu kārbu. Tā kā parasti motocikliem nav atpakaļgaitas, tad automašīna tika noregulēta tā, lai visi seši tās ātrumi tiktu izmantoti braukšanai atpakaļgaitā. Un maksimālais ātrums, kurš tika sasniegts, braucot atpakaļgaitā, bija 165.08 kilometri stundā. Auto vadīja Darens Menings (Darren Manning) un tas notika 2002. gada 22. oktobrī.

7. Pasaulē ātrākā lidmašīna

Pasaules ātrākā neeksperimentālā lidmašīna ir ASV izlūklidmašīna USAF Lockheed SR-71 “Blackbird”, un šīs lidmašīnas maksimālais ātrums ir MACH 3, kas ir līdzvērtīgs 3,185 kilometriem stundā. Ātruma rekords tik fiksēts 1964. gada 22. decembrī.

8. Pasaules ātrākais auto paātrinājums

Pasaulē lielākais auto paātrinājums no 0 līdz 300 kilometriem stundā pieder Hennessey Venom GT  . Šis auto spēja sasniegt šādu ātrumu tikai 13,63 sekundēs. Auto ir apgādāts ar 7 litru V8 dzinēju, un rekords tika fiksēts 2013. gada 21. janvārī. Auto vadīja Džons Kivics (John Kiewicz)

 

9. Pasaulē ātrākais skeitborda brauciens braucot stāvus

Lielākais ātrums ar kādu kāds jebkad ir pārvietojies braucot stāvus ar skeitbordu, ir 129, 94 kilometri stundā. Rekordu uzstādīja kanādietis Mišo Erbans(Mischo Erban) un pats rekords tika uzstādīts Kvebekā, Kanādā. Rekorda uzstādīšana notika uz kāda strauji lejupejoša ceļa, kurš ved uz St. Lawrence upes ostu. Rekords tika uzstādīts 2012. gada 18. jūnijā.

10. Pasaules ātrākā laiva

Oficiālais Pasaules ūdens ātruma rekords ir 275.97 mezgli jeb 511,11 kilometri stundā.
Rekords tika sasniegts ar neierobežotas klases reaktīvo hidroplānu “Spirit of Australia”. Rekorda sasniegšana notika 1978. gada 8. oktobrī, Austrālija, Jaunajā Dienvidvelsā uz Blovering Dem ezera(Blowering Dam Lake). Hidroplānu vadīja Kens Verbijs(Ken Warby)


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

sixteen − 15 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.