20 fakti par depresiju

  •  
  •  
  •  
  •  

20 fakti par depresiju
Depresija ir īsts mūsdienu mēris. Kā lēš Pasaules Veselības organizācija tad 2012. gadā no depresijas cieta vismaz 350 miljoni cilvēku. Un šis skaitlis turpina tikai pieaugt. Piedāvājam 20 interesantus un neparastus faktus par depresiju.

1. Cilvēki, kuri cieš no depresijas, ir tendēti uz reālistiskāku pasaules uztveri. Cilvēki, kuri aizraujas ar pozitīvo domāšanu, pasauli uztver pārāk optimistiski un bieži nepamana dzīves negatīvās puses.

2. Regulārs 8 – 9 stundas ilgs miegs spēj aizsargāt no depresijas un negatīvām domām. Tā kā nekādas sēdēšanas internetā un balēšanās līdz rīta gaiļiem, gulēt jāiet laicīgi.

3. Depresija piespiež cilvēkiem melot pašiem sev. Cilvēki bieži noliedz problēmu tā vietā, lai to risinātu. Pati problēma atzīšana ir ceļš, uz atbrīvošanos no depresijas.

4. Psihologi apgalvo, ka depresiju bieži izraisa paša cilvēka pārspīlētās pārdomas. Mūsu prāts rada problēmas, kuru patiesībā nav. Ko šajā gadījumā var darīt? Var likt savam prātam sākt nodarboties ar reālu problēmu risināšanu.

5. Divi paši efektīvākie veidi, kā var uzveikt depresiju, ir fiziska slodze un rūpēšanās par dzīvniekiem. Tā kā iegādājieties sev kaķi, suni, zelta zivtiņu vai kāmi un sāciet rūpēties par savu fizisko stāvokli.

6. Saulrieta vai saullēkta vērošana, vismaz divreiz nedēļā palīdz pārvarēt depresiju un ļaus dzīvot ilgāk. Vienkārši, bezmaksas un kaut kā nedaudz neticami.

7. Cīņai ar depresiju mūzika esot efektīvāks līdzeklis nekā psihoterapeita konsultācijas.

8.Depresija liek cilvēkam fantazēt 3 – 4 reizes vairāk nekā normālos apstākļos.

9. Pateicoties paaugstinātai smadzeņu aktivitātei, cilvēkiem ar augstu intelekta koeficientu ir trīsreiz lielāka iespēja, ka tiem attīstīsies depresija.

10. Videospēles ir efektīvākas cīņā ar depresiju nekā psihoterapeitu konsultācijas. Tā kā nepārmetiet sev par šo mazo kaislību.

11. Dziedāšana var palīdzēt izvairīties no depresijas un trauksmes sajūtas.

12. Aptuveni 20% cilvēku saskaras ar depresiju vēl pusaudžu vecumā.

13. Pozitīvā domāšana patiesībā var dažiem cilvēkiem kaitēt, un tā tiem var izsaukt depresiju un trauksmes sajūtu. Iemesls tam esot tāds ka laimīgi cilvēki izvēlas neievērot problēmas un atliek to risināšanu uz vēlāku laiku, bet problēmas no tā kļūst tikai lielākas.

14. Pēc pašām piesardzīgākajiem aprēķiniem, ASV katru gadu no depresijas cieš aptuveni 20 miljoni cilvēku. Ceturtā daļa no visiem jaunajiem cilvēkiem ar depresiju ir, saskārušies jau līdz 24 gadu vecumam.

15. Sievietes ir divreiz lielāka nosliece uz depresiju nekā vīriešiem.

16. Cilvēki ar depresiju vieglāk pakļaujas dažādām slimībām nekā cilvēki bez depresijas.

17. Eksistē saistība starp depresiju un fizisko veselību. Piemēram, sirds un sirds asinsvadu slimības var novest pie depresijas un arī otrādi, depresija var novest pie sirds un sirds asinsvadu slimībām.

18. Kā novērtē Pasaules Veselības organizācija, tad uz 2030. gadu depresija kļūs par otro lielāko iemeslu darba spēju zudumam. To apsteigs tikai HIV/AIDS.

19. Daudzas radošas personības ir saskārušās ar depresiju. Starp šādiem cilvēkiem ir Ludvigs Bēthovens, Džons Lenons, Edgars Po, Ernests Hemingvejs, Vincents Van Gogs un daudzi citi.

20. Cilvēki, kuri ilgstoši ir pakļauti vardarbībai, cilvēki, par kuriem nav kas parūpējas un cilvēkiem, kuri dzīvo nabadzībā ir īpaša nosliece uz depresiju, un tie kļūst pret to uzņēmīgāki. Tas gan laikam ir tikai loģiski.

Avots


  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

20 − three =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.