Kā izvairīties no lieka darba

Kā izvairīties no lieka darba

Māksla dzīvot mierīgi un bez stresiem, sastāv no spējas balansēt starp darbību un bezdarbību.

Pirms katras bezdarbības ir vērts padomāt kādas problēmas tā radīs, un tieši tas pats attiecas arī uz katru darbību. Starp citu, arī domāšana ir darbība, tāpēc ir jādomā arī par to, vai atmaksāsies prāta noslogošana domāšanai. Tomēr cīnoties ar problēmām ne vienmēr pietiek spēka padomāt vai vispār ir nepieciešams domāt. Bet tas nozīmē, ka pats labākais variants ir, nepārslogot prātu, saglabāt prāta skaidrību un mieru. Kā arī trenēt prātu intuitīvai situāciju attīstības prognozēšanai.
Kad šāda situāciju attīstības prognozēšana kļūst par jūs ieradumu, zemapziņa pati automātiski brīdinās par potenciāli bīstamiem situācijas attīstības scenārijiem, bet tas jums ļaus mierīgi dzīvot. Vienīgās neērtības būs brīžos, kad kolēģi vai draugi sāks stāstīt stāstus par saviem piedzīvojumiem, jo jums gluži vienkārši nebūs nekā daudz ko stāstīt. Jūs nebūsiet dedzis, slīcis, kritis, miris no nezināmām sērgām, dabūjis pa purnu klubā un arī esot svešā valstī nebūsiet palicis bez naudas un pases. Nu varbūt nedaudz šķitīs, ka neesiet dzīvojis vispār, bet nu vismaz visi kauli būs veseli un sirmu matu tikpat kā nebūs.

Vēlaties uzzināt, kā izvairīties no lieka darba? Vienkārši sekojiet šiem noteikumiem:

  • Pirms ķeraties pie kāda darba, padomājiet vai šo darbu vispār vajag darīt.
  • Atlieciet visus nepatīkamos un neobligātos darbus. Bieži gadās, ka apstākļi laika gaitā mainās un nepieciešamība pēc šiem darbiem atkrīt.
  • Ja jums ir jāveic kāds jauns un laikietilpīgs darbs un ja apstākļi to ļauj, tad dariet šo darbu nesteidzoties. Darbu izstiepjot, pieaug iespēja, ka jūsu prātā iešausies kāda vērtīga doma kā šo darbu veikt ātrāk un ar mazāku enerģijas patēriņu.
  • Plānojot uzsākt kādu darbu, pārdomājiet kādas problēmas tas varētu sagādāt un veidus kā šīs problēmas pārvarēt. Paturiet prātā arī to, ka bez paredzamām problēmām var rasties arī neparedzētas problēmas.
  • Parūpējieties par to lai visas jūsu darbības būtu maksimāli atsaucamas. Daži piemēri: iepakojiet priekšmetus tā lai vajadzības gadījumā iepakojumu var atvērt un pēc tam atkal aizvērt; Atbrīvojoties no darba, dariet tā, lai jums paliktu iespēja šajā darbā atgriezties; Dodiet priekšroku tādiem savienojumiem, kurus var izjaukt un atkal salikt. Šāda pieeja jums palīdzēs izvairīties no problēmām, ja būsiet, kaut ko izdarījis nepareizi.
  • Neko nebojājiet un neiznīciniet bez nopietnas nepieciešamības. Neizmetiet lietas, kuras jums vairs, nav vajadzīgas, bet kuras arī netraucē. Tās vēl var izrādīties noderīgas jums vai kādam citam.
  • Pirms veicat neatgriezeniskas darbības(piemēram, pirms kaut kā nozāģēšanas vai nojaukšanas) vēlreiz pārbaudiet savus aprēķinus un ja iespējams, tad kādā citā veidā. Variet arī lūgt padomu kādam citam cilvēkam.

Kādus veidus, kā izvairīties no lieka darba zini tu?

One thought on “Kā izvairīties no lieka darba

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

4 × 1 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.