Sešas Microsoft Office bezmaksas alternatīvas

Ko darīt kad Microsoft Office bezmaksas izmēģinājuma periods ir beidzies, vajadzība veidot dokumentus nav zudusi, bet vēlme tērēt līdzekļus programmas iegādei nav parādījusies?
Atbilde ir diezgan vienkārša! Šādā situācijā neatliek nekas cits, kā meklēt bezmaksas Microsoft Office alternatīvas.

Turpiniet lasīt

Par ko liecina mēles aplikums un kā no tā atbrīvoties

Normāli mēlei ir jābūt rozā ar ar plānu bālganu pārklājumu centrā. Uz mēles tuvāk tās pamatam, ir redzami mazi mezgliņi(papillas), kas palīdz atšķirt ēdiena garšu. Ja jūsu mēle ir tieši tāda, ziniet, ka uztraukumam nav pamata. Tomēr, ja mēles krāsa ir mainījusies vai uz tās ir parādījies citas krāsas aplikums, tas var liecināt par veselības problēmām.

Turpiniet lasīt

Septiņi produkti, kas pozitīvi ietekmē atmiņu

Droši vien nebūs daudz cilvēka ķermeņa funkciju, kas būtu svarīgākas par atmiņu. Diemžēl novecošana, stress un citi apstākļi var veicināt atmiņas pasliktināšanos. Par atmiņu ir jārūpējas un tieši tāpēc šodien stāstīsim par produktiem, kas pozitīvi ietekmēs atmiņu un smadzeņu darbību kopumā.

Turpiniet lasīt

Septiņi pasaules gudrākie dzīvnieki

Intelekta mērīšanas galvenā problēma slēpjas tajā, ka zinātnieki vēl pilnībā nesaprot, kas ir intelekts un pēc kādiem parametriem tas būtu jāvērtē. Smadzeņu lielums, spēja veikt sarežģītus matemātiskus aprēķinus, attīstītas sociālās prasmes, kas ļauj kopā risināt sarežģītus uzdevumus vai prasme ātri piemēroties mainīgos apstākļos. Tie visi ir iespējamie intelekta mērīšanas kritēriji. Neskatoties uz to, pasaulē ir dzīvnieki, kuru intelekts spēj pārsteigt ne vienu vien cilvēku.

Turpiniet lasīt

10 iemesli, kāpēc auto salonā nepatīkami ož

Ja jums ir nācies saskarties ar smakojošu auto salonu, jūs noteikti zināsiet, cik nepatīkami tas var būt. Reizēm to var novērot taksometros un tomēr visnepatīkamāk ir tad, ja smird personīgās mašīnas salons. Lai no šīs problēmas atbrīvotos vispirms ir jānoskaidro, kādi var būt smaku parādīšanās iemesli. Šādu iemeslu var būt ļoti daudz un tomēr lielākā daļa no tiem ir ļoti reti. Šī iemesla dēļ rakstā minēti tikai 10 visbiežāk sastopamie iemesli, kāpēc auto salonā nepatīkami ož.

Turpiniet lasīt

Kā notīrīt parafīnu vai sveču vasku no apģērba un citām virsmām

Bišu vasks ir ir galvenokārt taukskābju un dažādu garo ķēžu spirtu maisījums, bet parafīns sintētisks maisījums kas pēc savām īpašībām un tekstūras līdzinās vaskam.
Abas vielas atstāj taukainus plankumus un tos tīra līdzīgos veidos. Šī iemesla dēļ zemāk minētos tīrīšanas veidus var izmantot gan vaska, gan parafīna pēdu likvidēšanai.

Lietas, kas var būt nepieciešamas:

 • Ledus
 • Veļas pulveris vai traipu tīrāmais līdzeklis ar enzīmiem
 • Skābekļa balinātājs
 • Papīra dvieļi
 • Spirts vai ūdeņraža pārskābe
 • Neass nazis, skrāpis vai plastikāta karte
 • Gludeklis vai fēns
 • Tīra balta lupatiņa
 • Kā notīrīt vasku vai parafīnu no apģērba vai auduma

  Ļaujiet parafīnam atdzist
  Necenšaties tīrīt vēl šķidru parafīnu vai vasku. Tas visdrīzāk novedīs tikai pie tā, ka vasks iesūksies vēl dziļāk audumā. Tāpēc traipam ir jāļauj atdzist un vajadzības gadījumā to var paātrināt ar plēves maisiņā ietītu ledus gabaliņu. Plēve šajā gadījumā ir nepieciešama, lai audums nesamirktu.

  Noņemiet cietās daļiņas
  Kad vasks vai parafīns ir pilnībā sacietējis, tas ir jānokasa ar neasa naža vai, piemēram, plastikāta kartes palīdzību. Tā parafīns tiks noņemts no virsmas un tomēr sīkas tā daļiņas joprojām paliks audumā un tādēļ to vajadzēs apstrādāt.

  Apstrādājiet plankumu
  No vaska un parafīna parasti paliek taukainas pēdas un lai tās izņemtu būs nepieciešams traipu tīrītājs ar enzīmiem. Ja traipu tīrītāja nav var izmantot veļas tīrīšanas gelu vai veļas pulveri, kas sajaukts ar ūdeni tā, lai izveidotos putriņai līdzīga konsistence.
  Uzklājiet traipu tīrāmo līdzekli uz traipa un centieties to ieberzt audumā ar pirkstiem vai mīkstu birsti. Ļaujiet tam 15 minūtes pastāvēt un tad skarto vietu izskalojiet ar ūdeni.

  Vajadzības gadījumā izmantojiet balinātāju
  Ja svece ir bijusi krāsaina, pastāv iespēja, ka uz auduma paliks attiecīgas krāsas plankums. Lai no šāda traipa atbrīvotos, var izmantot skābekļa balinātāju. Ielejiet bļodā ūdeni un, vadoties pēc instrukcijas uz iepakojuma, pievienojiet balinātāju. Iemērciet maisījumā cietušo apģērba gabalu un atstājiet to tajā vismaz uz 4 stundām vai pat uz visu nakti. Protam, ja vien tas nav pretrunā ar līdzekļa instrukcijā norādīto.

  Izmazgājiet
  Ja traipi ir izzuduši, izmazgājiet apģērbu visaugstākajā temperatūrā, kura ir piemērota konkrētajam audumam. Ja audumu nevar mazgāt tas pēc iespējas ātrāk ir jānes uz ķīmisko tīrīšanu.

  Ja parafīna traipi ir jāiztīra no zīda vai cita smalka auduma, būtu labāk griezties pie speciālista.

  Kā notīrīt parafīnu no mēbeļu auduma vai paklājiem

  Ļaujiet parafīnam atdzist
  Pagaidiet kamēr vasks vai parafīns atdziest. Varat paātrināt tā atdzišanu ar celofāna maisiņā ietītu ledus gabaliņu.
  Noņemiet lielākos gabaliņus
  Kad vasks vai parafīns ir pilnībā sacietējis, tas ir jānokasa ar neasa naža vai cita piemērota priekšmeta palīdzību.

  Atbrīvojieties no atlikuma
  Sīkākas vaska vai parafīna daļiņas var palikt audumā pat pēc cītīgas tīrīšanas. Lai no tām atbrīvotos uz tām uzliek vairākas kārtas papīra dvieļus un gludina caur tām plankumu ar siltu gludekli. Tieši ar siltu, ne karstu. Vasks kļūs šķidrs un iesūksies papīra dvieļos. Gludekļa vietā var izmantot arī fēnu kas ieslēgts zemākā temperatūrā.

  Apstrādājiet plankumu
  Ja uz virsmas vēl ir palicis traips no sveces krāsas, uzpiliniet nedaudz spirta uz tīras, baltas lupatiņas un berziet skarto vietu. Baltas krāsas materiāla tīrīšanai var izmantot arī ūdeņraža pārskābi.

  Kā notīrīt parafīnu vai vasku no cietas virsmas

  Uzmanīgi noņemiet visu sacietējušo vasku ar skrāpi vai citu piemērotu priekšmetu. Ja kaut ko nevar noņemt, izmantojiet fēnu, lai izkausētu vasku un to savāktu ar papīra dvieli.
  Kad vasks ir noņemts ir jālikvidē arī taukainais traips. Tā likvidēšanai dažādiem materiāliem būs jāizmanto dažādas pieejas:

 • no flīzēm ar spirtu vai spirta salveti;
 • no koka ar ūdens un amonjaka maisījumu proporcijās viena ēdamkarote spirta uz litru silta ūdens. Pēc tīrīšanas koks ir jānosusina un jānopulē;
 • no plastmasa ar ziepjūdeni vai etiķi, ja traips ir jau vecs;
 • no stikla ar ziepjūdeni, spirtu vai stiklu tīrīšanas līdzekli.
 • Kā notīrīt sveču vasku no telefona vai datora ekrāna

  Uzmanīgi noņemiet sacietējušo vasku ar kādu piemērotu priekšmetu. Mīkstu lupatiņu iemērc karstā ūdeni, labi nospiež un pievieno atlikušajam vaskam. Pagaida kad vasks izkūst un atlikumu savāc ar papīra dvieli. Pēc tam nopulē telefona ekrānu ar mikrošķiedras lupatiņu vai speciālu salveti.

  Kā ātrāk izaudzēt garus matus

  Izaudzēt skaistus un veselus matus sapņo daudzas sievietes. Diemžēl tas var nebūt vienkārši un tomēr ne neiespējami. Neskatoties uz to, ka mūsu mati lielā mērā ir atkarīgi no ģenētiskiem faktoriem, matu kvalitāti ietekmē arī to kopšana un dzīvesveids. Šodien stāstīsim par dažiem noteikumiem, kas palīdzēs ātrāk izaudzēt garus matus.

  Turpiniet lasīt