Trīs veidi, kā izteikt savas domas, lai jūs saprastu

Trīs veidi, kā izteikt savas domas, lai jūs saprastu

Iespējams, jums būs pazīstama situācija kad jūs skaidrojiet sarežģītu ideju un jūsu sarunu biedrs it kā piekrītoši māj, bet tad kad jūs pajautājat, ko viņš par to domā, tas neko saprātīgu atbildēt nevar. Šāda nesaprašanās var rasties jebkurā situācijā, gan personiskā sarunā, gan arī publiskas uzstāšanās laikā. Par laimi eksistē trīs noteikumi, kas ļauj izvairīties no šādas situācijas un palīdz izskaidrot savas domas vai viedokli saprotamāk.

Vienā reizē ne vairāk par trīs domām

Cilvēka īslaicīgā atmiņa ir salīdzinoši ierobežota un nespēj atcerēties vairāk par 3 – 5 informācijas blokiem.
To visticamāk zinās ikviens, kurš ir mēģinājis atcerēties kādu telefona numuru. Atcerēties uzreiz visu skaitļu virkni ir diezgan sarežģīti, un parasti telefona numuru sadala vairākos blokos un tad mēģina iegaumēt tos.
Tas pats attiecas arī uz idejām. Kad cilvēka īslaicīgās atmiņas iespējas ir izsmeltas, smadzenēm nākas izdzēst veco informāciju, lai saglabātu jauno.
Šī iemesla dēļ cenšaties vienas sarunas laikā nepaust vairāk par trīs domām, lai jūsu sarunu biedrs spētu uz tām sakoncentrēties.

Skaidrojiet savas idejas trīs dažādos veidos

Tas jūsu sarunu biedram ļaus labāk saprast to, ko vēlaties tam pateikt. Viens no veidiem, kā to panākt, ir metaforu izmantošana.
Tās iesaistīs jau eksistējošas neironu struktūras, kas ir radītas iepriekšējas apmācības rezultātā un palīdzēs uztvert jauno informāciju.
Nevajag domāt, ka šāda pieeja varētu vienkāršot idejas vai teorijas. Tas tikai padarīs tās vieglāk uztveramas. Tāpat var izmantot arī piemērus, analoģijas un vizuālu informācijas pasniegšanu.

Atkārtojiet galveno domu trīs reizes

Atkārtošana palīdz izdalīt galveno informāciju un pārnes to no īstermiņa atmiņas uz ilgtermiņa atmiņu. Lai sasniegtu pēc iespējas labāku rezultātu, starp atkārtošanām ir jāietur pauzes. Tas ir līdzīgi kā gatavošanās eksāmeniem kad jūs pēc nedēļas vai vairākām dienām atkal atgriežaties pie materiāla, lai tas labāk saglabātos atmiņā. Tā tas notiek tāpēc, ka neironu struktūras, kurās glabājas informācija, paspēj attīstīties un nostiprināties.
Atkārtošana ir labs instruments arī savstarpējās sarunās, kad nav laika ilgiem pārtraukumiem. Īpaši ja vēlaties izskaidrot kādu sarežģītāku domu. Katru reizi kad jūs kaut ko atkārtojat, jūs signalizējat savam sarunu biedram, ka šī ir svarīga informācija un ka tam ir jābūt uzmanīgam. Tieši tādēļ oratori, rakstnieki un dziesmu autori bieži mēdz izmantot atkārtošanu savos darbos.
Tas gan nenozīmē, ka šie padomi ir jāuztver kā stingra instrukcija un ka jūsu runa ir jāveido kā pēc šablona. Jebkuras komunikācijas centrā ir jābūt saiknei ar cilvēku. Un vissvarīgāk ir izveidot spēcīgu saiti ar apkārtējiem kas tad arī palīdzēs saprast kāda stratēģiju izvēlēties, lai cilvēki jūs saprastu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

one + 3 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.