Cik bieži jāmaina auto filtri un kā noteikt to nolietojumu

Cik bieži jāmaina auto filtri un kā noteikt to nolietojumu
Automašīnu filtri ir obligāti, ja vēlaties, lai jūsu mīļotais auto darbotos kā čempions. Kad viens no jūsu filtriem tiek aizsprostots, tas var radīt problēmas un ietekmēt sniegumu. Jūs varat novērot jaudas zudumu, netīrus dūmus, eļļas gaismu vai pat dzinēja bojājumu. Šajā rakstā mēs apskatīsim dažādus jūsu automašīnas filtrus un to, kāpēc jums regulāri jāapsver automašīnas filtra nomaiņa.

Iepazīstieties ar filtriem savā automašīnā

Katram auto ir četri galvenie filtri: kabīnes filtrs, eļļas filtrs, degvielas filtrs un gaisa filtrs. Visu šo filtru funkcija ir nodrošināt gaisa plūsmu un noķert netīrumus: putekļus un piesārņojumu gaisā, netīrumus degvielā vai netīrumus motoreļļā. Ja jūsu automašīnas filtri netiek laikus nomainīti, tie darbosies nepareizi un beigās sabojāsies pats mehānisms. Laicīgi nomainot filtra elementus, jūsu automašīna būs efektīvāka.

Kas ir kabīnes filtrs?

Kabīnes filtrs attīra gaisu, kas ieplūst automašīnas salonā caur apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmu. Tas notver putekļus, ziedputekšņus un citas gaisā esošās daļiņas. Ja jums ir aktīvētās ogles kabīnes filtrs, tas arī uztver izplūdes gāzes un nepatīkamas smakas. Tīra gaisa klātbūtne jūsu automašīnā ir īpaši svarīga, ja jums ir kādas alerģijas vai elpošanas problēmas.

Kas ir gaisa filtrs?

Tieši tāpat kā cilvēkiem nepieciešams skābeklis elpošanai, automašīnai nepieciešams skābeklis sadegšanas procesam. Gaisa filtrs novērš jebkādu kukaiņu, putekļu, smilts vai netīrumu nonākšanu motorā un nodrošina labu gaisa un degvielas maisījumu, lai uzturētu auto sniegumu. Automobiļu gaisa filtri ir dažādas formas: plakani, apaļi vai cilindriski. Tie ir izgatavoti no gofrēta materiāla, kas filtrē gaisu, un var būt izgatavoti no kokvilnas, sintētiskā papīra vai putām.

Kas ir eļļas filtrs?

Eļļas filtrs nodrošina nepārtrauktu eļļas plūsmu un notver nevēlamas daļiņas (netīrumus, oksidēto eļļu, metāliskās daļiņas), kas var parādīties motoreļļā sakarā ar dzinēja nodilumu. Eļļas filtrs attīra motoreļļu, lai tā varētu veikt savu darbu efektīvi. Eļļas filtram ir pietiekama netīrumu uztveršanas spēja, lai tas saglabātu pilnīgu funkcionalitāti līdz nākamajai eļļas nomaiņai.

Kas ir degvielas filtrs?

Degvielas filtrs noņem degvielā esošos netīrumus, piemēram, putekļus, rūsu un smiltis. Novēršot šos piesārņotājus, degvielas filtrs aizsargā jūsu degvielas iesmidzinātājus un spēlē galveno lomu jūsu automašīnas dzinēja veiktspējas un ilgmūžības uzturēšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

fourteen + 6 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.