Zobu implanti un to ievietošana

Zobu implanti un to ievietošana

Mūsdienu zobārstniecība nav iedomāties bez zobu implantu pielietošanas. Tie būtiski ir uzlabojuši pacientu komforta līmeni, kad nepieciešams aizstāt pazudušos zobus (Aplūkot zobu protēžu izmaksas). Atsevišķos gadījumos tā ir vienīgā iespējamā metode, kā panākt vēlamo rezultātu daļēja vai totāla zobu zuduma gadījumā. Tagad zobārstniecības implantoloģija ir kļuvusi par efektīvu un ērtu veidu, kā estētiskā veidā atgūt smaidu, ko ir tikpat kā neiespējami atšķirt no dabiskajiem zobiem.

Kas ir zobu implanti?
Pēc būtības un uzbūves zobu implants ir zoba imitācija, bet, salīdzinot ar citām zobu aizvietošanas metodēm, tā ir vienīgā, kas sniedz absolūti dabīgu sajūtu mutes dobumā. Nav nepieciešami lieki svešķermeņi, kas traucētu pacientam. Liels pluss ir, ka, uz implanta veidotais zobs, nepamānāmi saplūst ar apkārtējiem zobiem. Faktiski pats implants ir zoba sintētiskā sakne, kas lielākoties ir izgatavota no ķirurģiska titāna, ko ievieto žokļa kaulā. Pēc implanta ievietošanas kaulā titāna sakne pakāpeniski saplūst ar kaulu. Tas ir iespējams, jo cilvēka ķermeņa imūnsistēma neatpazīst šo metālu par svešķermeni. Tiklīdz dzīšanas process ir beidzies, uz saknes tiek balstīts jaunā zoba vainags.

Ierobežojumi zobu implantēšanā
Patiesībā ikviens, kam trūkst viens vai vairāki zobi, var tos aizstāt, izmantojot zobārstniecības implantus. Izņēmums ir ar pusaudžiem un bērniem, kam žokļa kauls nav vēl pilnībā attīstījies. Tādos gadījumos tikai un vienīgi zobārsts ir spējīgs novērtēt situāciju un pieņemt lēmumu par zobu implantu izmantošanu!
Implantu veiksme vai neveiksme ir atkarīga no paša pacienta veselības. Lielākoties paralēli dzīšanas procesam ir nepieciešams lietot medikamentus, kas palielinās izredzes veiksmīgai implanta saplūšanai un apkārtējo audu dzīšanai.
Lai gan zobu implanta atraidīšana ir reta, pārliecinies, ka esi izvēlējies pareizo speciālistu, kas pieprot implantēšanas tehnikas un ir pieredzējis šajā jomā.

Ar ko sākt, ja ir nepieciešams zoba implants?
Sāciet ar konsultācijas pierakstu pie zobārsta, kas specializējas zobārstniecības implantos un ir mutes, sejas un žokļu ķirurgs. Konsultācijas laikā speciālists izvērtēs muti, veiks dažāda veida izmeklējumus, kā arī pastāstīs, vai implants ir iespējama un piemērota opcija.

Pēc mutes dobuma izmeklējumiem un to analīzes saņemsiet rentgena vai datortomogrāfijas datus, kas sniegs pilnu informāciju par mutes stāvokli, augšžokli, žokli, gan arī par cietajiem un mīkstajiem audiem. Tikai un vienīgi tādā veidā ārsts varēs noteikt žokļa kaula piemērotību, vai tas ir pietiekami liels, lai tajā ievietotu implantu. Zobārsts sīki izstāstīs par procedūru norisi, ārstēšanas posmiem, progresu, kā arī par izmaksām. Uzklausot pacienta vajadzības un vēlmes, tiks izstrādāts ārstēšanas plāns.

Kā norisinās zobu implantēšana?
Tas, kā tiek veikta zobu implanta operācija, ir atkarīgs no implanta veida un žokļa kaula stāvokļa. Zobu implanta operācija var sastāvēt ar vairākām procedūrām. Galvenais uzdevums ir nodrošināt izturīgu atbalstu jūsu jaunajiem zobiem. Šis process prasa, lai kauls sadzītu cieši ap implantu. Tā kā šī kaulu dzīšana prasa laiku, process var ilgt vairākus mēnešus.
Visu implantēšanas procesu var sadalīt trīs posmos.

Pirmais posms – zoba implanta ievietošana
Vispārīgi šo pirmo posmu sauc par operāciju, jo zoba implanta ievietošanu kaulā veic sejas un žokļu ķirurgs. Nosaukums var likties bailīgs, bet faktiski tā ir absolūti vienkārša procedūra, kas aizņem vienu zobārsta vizīti.
Procedūra kopumā prasa no 30 līdz 45 minūtes, bet tas var atšķirties atkarībā no procedūras sarežģītības un paša ķirurga. Pašlaik tā ir standarta manipulācija jebkurā klīnikā vai zobārstniecībā, kas strādā ar zobu implantiem.
Operācijas laikā mutes dobuma ķirurgs veic griezumu, lai atvērtu smaganas un atsegtu kaulu. Kaulā tiek ieurbts caurums, kur tiks novietots zobārstniecības implanta metāla stends. Tā kā stends kalpos kā zobu sakne, tā ir implantēta dziļi kaulā.
Vietējā anestēzija pilnībā nodrošina, ka nejutīsiet jebkādas sāpes vai diskomfortu. Implanta ievietošanas brīdī jūs sajutīsiet vibrāciju vai vieglu spiedienu, ne sāpēs. Pēc procedūras ķirurgs aizvietos iztrūkstošā zoba redzamo daļu ar pagaidu zoba kroni.

Otrais posms – dzīšana un smaganas formēšana
Smaganu un kaula dzīšanas process parasti ir ātrs. Implants pilnībā integrējas žokļa kaulā pāris mēnešu laikā. Augšžoklī tas ilgst sešus mēnešus, bet apakšžoklī trīs mēnešus. Jūsu ārsts individuāli noteiks dzīšanas laiku, kā arī sniegs rekomendācijas, kā kopt operēto vietu.
Pēc implanta pilnīgas ieaugšanas kaulā, zobārsts implanta vietā iegriezīs un novieto tajā mazu elementu, kas palīdzēs smaganām ieņemt pareizo formu.

Trešais posms – protezēšana
Pirms protezēšanas ir nepieciešams, ka smagana ir sadzijusi un ieņēmusi vēlamo formu, kā arī kauls ir pietiekami apaudzis ap implanta saknes daļu.
Šajā brīdī Jumis implantēšanas process ir jāturpina pie zobārsta, kas specializējas protezēšanā. Mēdz būt arī zobārsti, kas veic gan ķirurģiju, gan protezēšanu, bet lielākoties katru posmu veic dažādi zobārsti. Zoba redzamās daļas izveide prasa zobu tehniskās laboratorijas darbu. Kroņa izgatavošanā tiek izmantoti dabīgi materiāli, rūpīgi saskaņotu zobu un pārbaudīta zoba forma līdz niansei. Rezultātā jaunais zobs netraucē pacientam un izskatās nevainojami. Ja viss ir norisējis ideāli, zobu protezēšanas speciālists jauno kroni piestiprina pie iepriekš ievietotā implanta.

Ja arī tu esi apsvēris implantācijas iespējamību, izvēlies pareizo speciālistu savām vēlmēm uz izmaksu iespējām, jo šis process visnotaļ nav lēts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

11 + 8 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.