Četri dzērāju uzvedības tipi

Četri dzērāju uzvedības tipi
Visi mēs mēdzam iedzert un kad esam iedzēruši, mēs varam sākt rīkoties pavisam savādāk, nekā esot skaidrā prātā. Misūri Universitātē tika veikts pētījums, kurā tika sapulcināti 187 pāri jeb kopumā 374 brīvprātīgie. Pētījuma dalībniekiem tika uzstādīts uzdevums divatā piedzerties, veikt vairākus testus un vēlāk aizpildīt anketas, kurās tiem vajadzēja aprakstīt savu un sava partnera uzvedību pirms reibuma un reibuma laikā. Apstrādājot pētījuma gaitā iegūtos datus, pētnieki nāca pie secinājuma, ka eksistē četri dzērāju tipi. Ienāc un uzzini kādam dzērāju uzvedības tipam piederi tu!

1 tips: Hemingvejs
Šī dzērāju kategorija izrādījās visdaudzskaitlīgākā. Turklāt tajā vienādās daļās ietilpst gan vīrieši, gan sievietes. Šī tipa cilvēki no citiem atšķiras ar to, ka alkohola ietekmē tie var zaudēt kustību koordināciju, tomēr to saprāts no alkohola īpaši necieš un tiek saglabāta spēja skaidri domāt. Šis tips ir nosaukts par godu Ernestam Hemingvejam, kurš apgalvoja, ka spēj izdzert jebkuru daudzumu viskija, vienlaikus nezaudējot saprāta skaidrību.
Reibumā šīs grupas pārstāvji labāk saglabāja spēju rīkoties un arī to domāšanas procesi cieta mazāk nekā citiem tipiem.

2 tips: Mērija Popinsa
Otra grupa ir nosaukta par godu slavenajai lidojošajai auklei. Šī ir arī pati mazskaitlīgākā grupa, turklāt pārsvarā tajā ietilpst sievietes. Reibumā šīs grupas pārstāves paliek tikpat mierīgas un jaukas, kādas tās bija skaidrā prātā.
Šī tipa pārstāvji arī visretāk nokļūst nepatikšanās un citās neveiklās situācijās.

3 tips: Misters Haids
Šī grupa savu nosaukumu ieguva pateicoties doktora Džekila tumšās puses personībai – Misteram Haidam. Šajā tipā ietilpst tie cilvēki, kuri reibumā zaudē savu normālo cilvēcisko būtību, savu saprātu intelektu un labvēlību. Tieši šī tipa pārstāvji parasti ir tie kuri otrā rītā neatceras ko ir sastrādājuši nakts laikā. Visinteresantākais ir tas, ka šī grupa par divām trešdaļām sastāvēja no sievietēm.

4 tips: Ķertais profesors
Šī grupa apvienoja visus tos kautrīgos intravertus, kas alkohola ietekmē pārvērtās par nekontrolējamiem ekstravertiem. Šādi ļoti atgādinot slavenā Edija Mērfija varoņa pārvērtības. Arī šajā grupā bija vienāds sieviešu un vīriešu skaits.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

16 − one =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.