Kā tikt vaļā no parādiem

Kā tikt vaļā no parādiem
Mums katru dienu nākas saskarties ar neskaitāmām reklāmām, kas aicina nopirkt jaunas lietas un kredītu piedāvājumus, kas ļautu šīs lietas nopirkt. Tad nu kredīti tiek arī ņemti, nauda tiek iztērēta, bet kad pienāk laiks kredītu atdot, naudas tam vairs nav un atkal tiek ņemts jauns kredīts, bet nu jau lai atdotu veco. Šīs nebeidzamās riņķa dejas rezultātā mūsu kredītu skaits un summas aug, bet mēs paši kļūstam atkarīgi no kredītu devējiem. Agrāk vai vēlāk, bet katra šāda parādnieka prātā uzrodas kāds ļoti svarīgs jautājums: “Kā tikt vaļā no parādiem?” Ja arī tu esi šo cilvēku vidū, piedāvājam tev 11 soļus, kā tikt vaļā no parādiem!


1. Beidz ņemt jaunus kredītus
Kad esi jau izracis sev gana dziļu bedri, ir laiks pārstāt rakt. Tāpēc, ja tu esi pieņēmis lēmumu tik vaļā no parādiem – beidz ņemt jaunus kredītus.

2. Ja tev jau ir daudz kredītu un citu parādu – apvieno tos visus vienā kredītā.
Pat ja liela ieguvuma no maksājumu summas nebūs, šādi tu tomēr vari izvairīties no nebeidzamajiem kredītu pagarināšanas maksājumiem, kas patiesībā ir naudas izmešana vējā, jo tavu kredītu apjomu nesamazina. Tev arī kļūs psiholoģiski vieglāk, jo šādi tev būs tikai viens kredīts.

3. Sakārto savas finanses
Sāc uzskaitīt savus izdevumus. Iespējams, ka pirmajās nedēļās vai pat mēnešos tev tas īsti nesanāks, tomēr pats galvenais efekts no šīs uzskaites būs apziņa, ka tu vēlies ietaupīt. Tiklīdz kā tas kļūs par tavu ieradumu, uzskaite vairs nebūs vajadzīga, jo tas notiks automātiski.

4. Atsakies no impulsīviem pirkumiem
Pirms nopērc kaut ko dārgāku, dod sev vismaz divas līdz četras nedēļas laika šī lēmuma apdomāšanai. Šajā laikā emocijas būs rimušās, un, ja tev šis pirkums joprojām šķitīs vajadzīgs, tad tu droši vari to pirkt.

5. Maksimāli samazini savus izdevumus
Tev, protams, nav jāsāk pārtikt no suņu barības, tomēr ja tu redzi, ka kaut kur vari ietaupīt, tad notikti tā arī dari. Nezini kā sākt? Lasi mūsu rakstu 10 vienkārši veidi, kā ietaupīt naudu.

6. Maksimāli palielini maksājumu par kredīta atmaksu
Ir jāsaprot, ka normālos apstākļos pārmaksa par kredītu būs mazāka, ja tas tiks ātrāk atdots. Arī tev pašam taču noteikti gribas tikt vaļā no sava parāda pēc iespējas ātrāk?

7. Palielini savus ienākumus
Gandrīz vienmēr ir iespējams nopelnīt vairāk. Vari izdomāt, ko tu labi proti, un sākt ar to piepelnīties pēc darba, kļūt par frīlanceri vai pat mēģināt uzsākt kādu biznesu. Vari griezties pie savas priekšniecības un noskaidrot, kas tev būtu jādara, lai tava alga tiktu paaugstināta. Varianti ir vairāki, galvenais, centies nepārkāpt likumu un maksāt visus nepieciešamos nodokļus. Vēl ļoti svarīgi ir apzināties, kāpēc tu to dari.


8. Lutini sevi
Lutini sevi par katru savu sasniegumu. Piemēram, par katru nomaksāto kredītu(ja neņēmi vērā otro padomu) vai par katru citu sasniegumu kas tevi tuvina tavam mērķim tikt vaļā no parādiem, nopērc sev kādu patīkamu sīkumu. Naudas taupīšana nedrīkst būt pārāk smaga, labāk maksāt savus parādus pāris mēnešus ilgāk, nekā iedzīt sevi depresijā tādēļ, ka tu nevari sev nopirkt pat lieku šokolādīti. Nauda ir jātaupa, bet ne uz pilnīgi visu.

9. Pārdod nevajadzīgas lietas
Mums visiem atradīsies lietas, kuras vairs nav vajadzīgas, jo ir nopirktas citas lietas vietā vai šīs lietas vienkārši vairs netiek izmantotas. Veic inventarizāciju un tiec vaļā no tām lietām kas nav vajadzīgas ne tev, ne taviem tuviniekiem. Ja kādam draugam šīs lietas ir vajadzīgas, tad uzdāvini tās viņam, bet pārējās pārdod.

10. Tērē mazāk nekā nopelni
Tici vai nē, bet šis ir vienīgais veids, kā tikt vaļā no visiem parādiem un neiedzīvoties jaunos parādos. Turklāt tas ir pat ļoti reāli, galvenais ir pašam to gribēt.

11. Pēc parādu atdošanas turpini ievērot finanšu disciplīnu
Nekādus impulsīvus pirkumus kas neietilpst šādiem mērķiem paredzētos limitos.
Un, protams, izveido vismaz nelielus uzkrājumus neparedzētiem gadījumiem. Ja nezini kā izveidot naudas uzkrājumus, lasi mūsu rakstu kā sakrāt naudu.

Labākais veids kā tikt vaļā no parādiem ir neiedzīvoties parādos. Tādēļ katru reizi, kad tevī rodas vēlme paņemt kādu kredītu, ļoti rūpīgi apdomā, vai tev tiešām šo lietu tik ļoti vajag.


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

two + twelve =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.