5 veidi, kā uzvarēt kautiņā

  •  
  •  
  •  
  •  

5 veidi, kā uzvarēt kautiņā
Kādreiz dzīvē ir kāvušies visi vīrieši. Visbiežāk gan šādi kautiņi notiek jaunībā, kaut gadīties var visādi un pilnīgi drošs nevar justies neviens. Protams, ka vislabākais kautiņš ir nenoticis kautiņš un tādēļ vispirms noteikti vajadzētu pacensties no kautiņa izvairīties. Ja tas neizdodas nav grēks arī mēģināt no kautiņa aizbēgt, īpaši ja redzi, ka pārspēks ir pārāk liels. Tomēr ja tu jau esi tumšā šķērsielā un kautiņš ir neizbēgams ir vērts zināt šos piecus veidus, kā uzvarēt kautiņā. Atceries, ka uzvarēt kautiņā var pat nesagatavots cilvēks, galvenais ir zināt ko darīt.

Sit pirmais
Ļoti daudz kautiņu tiek zaudēti tikai tādēļ, ka cilvēks nespēj izdarīt pirmo sitienu, pirms to nav izdarījis pretinieks. Tam pie vainas visbiežāk ir cilvēka inteliģence, apziņa, ka cilvēkiem sist nav labi un nedaudz arī bailes. Ja jūti, ka notikumi virzās pretim neizbēgamam kautiņam, pārvari sevi un sit pirmais. Negaidīta sitiena priekšrocības ir grūti pārvērtēt. Turklāt veiksmīgs pirmais sitiens var kļūt arī par kautiņa pēdējo sitienu.

Ātrums vai taktika
Pieņemsim, ka kautiņš jau ir sācies. Centies nomierināties un pievērs uzmanību kā kaujas tavs pretinieks. Ja viņš ir precīzs, izvērtē katru sitienu un bieži trāpa, tad pārņem viņa taktiku, šajā gadījumā ātrums neko neizšķirs. Ja tavs pretinieks cenšas tevi uzveikt ar daudziem un ne pārāk apdomātiem sitieniem tad visticamāk tavs pretinieks nav pārāk pieredzējis. Piebremzē un ieņem aizsargpozīciju. Aizsargājies un gaidi piemērotu brīdi. Visticamāk tavs pretinieks kādā brīdī atklāsies, kā tas notiek tā sit viņu pa sāpīgākajām vietām un tad atkal pārej aizsardzībā.

Cīnies netīri
Tavs vienīgais mērķis ir uzvarēt. Un tādēļ nekautrējies un sit pa vissāpīgākajām vietām. Nav nekādu noteikumu vai robežu. Kājstarpe, saules pinums, kakls un acis. Ņem vērā, ka sitieni pa kaklu var ļoti bīstami, un pat nogaināt. Tomēr nestiprs sitiens ar pirkstiem pa ādamābolu spēj apstādināt jebkuru pretinieku. Salauz viņam degunu un ātri pazūdi, jo ir ļoti iespējams, ka iniciatoram kaut kur tuvumā ir draugi, kas gribēs savu biedru atriebt.

Taupi enerģiju
Jebkurš kautiņš paņem ļoti daudz enerģijas. Neaizmirsti to un rūpīgi sabalansē savus spēkus ar pretinieka spēkiem. Atslābini plecus un netērē enerģiju liekām kustībām. Boksa raunda ilgums ir divas minūtes un tā pilnīgi pietiek, lai bokseri nogurtu. Un nevajag lolot ilūzijas, ka tu spēsi izturēt ilgāk nekā profesionāli sportisti. Katrai tavai kustībai ir jābūt attaisnotai un vajadzīgai.

Dezorientācija un skatiens
Viegls veids kā dezorientēt pretinieku ir ar negaidīts kliedziens. Neviens kautiņa laikā negaida skaņas uzbrukumu. Tāpēc nekautrējies un, kad pretinieks tevi ir nogāzis zemē, iebļauj viņam tieši ausī. No apjukuma tas var atslābināt satvērienu un tev var parādīties iespēja piecelties kājās. Ļoti svarīga ir arī skatiena kontrole. Nekādā gadījumā nenolaid skatienu no sava pretinieka. Nav jēgas skatīties tā acīs, tā vietā labāk koncentrē skatienu uz pretinieka korpusa centru. Šādi tu redzēsi gan viņa rokas, gan kājas.

Lasi arī rakstu 10 noteikumi, kā saglabāt drošību naktī

 


  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

one × two =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.