Interesanti fakti par zobiem

  •  
  •  
  •  
  •  

15 interesanti fakti par zobiem, zobu birstēm un zobu pastu.


1. Pati cietākā viela cilvēka organismā ir zobu emalja.

2. 50% amerikāņu par paliekošāko pirmā iespaida par cilvēku elementu uzskata smaidu.

3. Pati lielākā summa, kuru kāds ir samaksājis par zobu ir $3,633 dolāru(mūsdienu ekvivalents $35,700) . Tas notika 1816. gadā, un šī summa tika samaksāta par Īzaka Ņutona zobu  . Vēlāk šis zobs tika iestrādāts gredzenā.

4. Pirmā komerciālās zobu pastas reklāma tika publicēta 1881. gada 12. martā laikrakstā “ New London Telegram ”. Šo zobu pastu sauca “Dr. Sheffield’s Crème Angelique Dentifrice

5. Pirmās zobu birstes bija zariņi ar sakošļātiem galiem. Un pirmie kas tās sāka lietot bija senie ēģiptieši aptuveni 3500 – 3000 gadus pirms mūsu ēras.

6. Kā tiek uzskatīts, tad pirmie kas izgatavoja zobu sukas, kuras nedaudz līdzinājās mūsdienu zobu sukām, bija ķīnieši un tas notika 15 gadsimtā. Šīs zobu sukas tika izgatavotas no cūku sariem un bambusa vai kaula.

7. 2014. gadā ASV lielveikalos no zobu pastas pārdošanas tika ieņemti vairāk nekā 734 miljoni dolāru.

 

8. Tiek uzskatīts, ka pirmie kas sāka izmantot pastas, lai tīrītu zobus, bija senie ēģiptieši. Kā tiek uzskatīts tad tas bija ap 5000 gadu pirms mūsu ēras, laikā kad vēl nebija izdomātas zobu birstes. Avots
9. Modernākas zobu pastas sāka parādīties ap 1800 gadiem. Sākotnēji tās saturēja ziepes un krītu. Ziepes zobu pastā tika izmantotas līdz 1945, gadam.

10. Pirmā elektriskā zobu pasta tika izgatavota Šveicē 1954. gadā. Un tās izgudrotājs bija Dr. Philippe-Guy Woog. Šī zobu birste darbojās no elektriskās ligzdas.

11. Kā ir noskaidrojuši Japānas pētnieki, tad cilvēki, kuri tīra zobus trīsreiz dienā retāk, cieš no liekā svara. Pētījumā esot piedalījušie 14 tūkstoši cilvēku.

12. 99% visa cilvēka kalcija atrodas zobos un kaulos.

13. Meksikā bērniem piena zobus paņem nevis zobu feja, bet zobu pele.

14. Cilvēkiem dzīves laikā ir doti tikai divi zobu komplekti. Pirmais bērnu zobu komplekts satur 20 zobu, bet pieaugušo zobu komplektā ir 32 zobi.

15. Vidēji visa mūža laikā cilvēks tērē 38, 5 dienas zobu tīrīšanai.


  •  
  •  
  •  
  •  

1 komentārs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

five × 2 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.