3 svarīgākās lietas, kas tev jāzina par zobu implantiem

3 Svarīgākās Lietas, Kas Tev Jāzina Par Zobu Implantiem

1. Kas ir zobu implanti?

Zobu implants ir mākslīga zoba sakne, kas izgatavota no ķirurģiskā titāna, aizvieto zaudētā zoba sakni.
Zobu implanta galvenā funkcija ir imitēt zoba saknes formu, uz kura tiek balstīts mākslīgā zoba kronis. Tas pāatrina un sekmē kaula dzīšanas procesu. Ir daudz zobu implantu sistēmas, bet vadoties pēc speciālistu ieteikumiem tieši ar Ankylos zobu implantiem atgūsiet drosmi ikdienišķajās dienas aktivitātēs – ēdot, dzerot un smaidot!

2. Zobu implantu ievietošanas process

Zobārsta vizītes mēdz sagādāt stresu, tas ir normāli. Tāpēc ir vērtīgi uzzināt procesa gaitu, lai nav tik liels satraukums.
Vispirms Jūsu zobārsts veiks pilnu mīksto un cieto audu diagnostiku, kā arī informēs Jūs par ārstēšanas gaitu, iespējām un izmaksām.
Iztrūkstoša zoba vai zobu ārstēšana norisinās 3 posmos:

  1. Implanta ievietošana – procesu veic zobu implantologs, mutes, sejas vai žokļu ķirurgs;
  2. Smaganas formēšana – procesu arī veic ķirurgs;
  3. Protezēšana – jaunā zoba kroņa izgatavošana. Šo posmu veic zobārts – protēzists sadarbībā ar zobu tehnisko laboratoriju.

Zoba implanta saknes daļa tiek ievietota vienas vizītes laikā apmēram 30 līdz 60 minūtēs. No sākuma zobārsts sagatavo implanta vietu ar mazu iegriezumu smaganā, caur kuru tiek ievietots implants. Procesā tiek izmantota vietējā anestēzija, kas padara procedūru absolūti nesāpīgu. Iespējams, sajutīsiet vieglu vibrāciju vai nelielu spiedienu, bet ne sāpes! Implants tiek ievietots žokļa kaulā, pēc tam uz mākslīgās zoba saknes tiek balstīts jaunais zobs jeb redzamā zoba daļa – zoba kronis.

3. Kopšana un dzīšana pēc implanta ievietošanas

Zobu implantu pareiza kopšana
Lai gan zobu implanti nav īstie zobi, tiem ir nepieciešama tieši tāda pati aprūpe. Tiem ir regulāri jāseko līdzi, ja vēlaties, lai to kalpošanas laiks būtu visa dzīve. Pareiza implantu aprūpe sevī ietver:

  • Regulāras zobārsta vizītes zobu pārbaudēm;
  • Regulāri higiēnista apmeklējumi;
  • Pareiza zobu higiēna arī mājās.

Zobu higiēna ir svarīga ikdienas sastāvdaļa, jo tie ne tikai pilda vienu no cilvēka galvenajiem iekšējiem procesiem – ēdiena sagremošanu, bet arī veido izskatu. Nekas nepadara cilvēku pievilcīgāku kā apburošs smaids! Tāpēc ir būtiski rūpēties par zobu veselību katru dienu un to darīt pareizi, lai tos netīšām nesabojātu.

Dzīšanas process
Implantam ir nepieciešams integrācijas laiks, lai tas ieaugtu kaulā. Augšžoklī tie ir 4 līdz 8 mēneši, apakšžoklī – 2 līdz 6 mēneši. Jūsu ārsts Jums individuāli noteiks integrācijas laiku. Procedūras, kad integrācijas process būs beidzies:

  1. Zobārsts ievietos implantā elementu, kas palīdzēs smaganām ieņemt pareizo formu. Šajā posmā ārsts noņem nospiedumu, kas ir nepieciešams jaunā zoba kroņa izveidei.
  2. Tiek pielaikots zoba kronis, kā arī precīzi pārbaudīta un saskaņota jaunā zoba krāsa.
  3. Kad viss ir pārbaudīts un saskaņots, zoba kronis tiek piestiprināts pie implanta.

Ankylos implanti nodrošina vislabākos apstākļus optimālai dzīšanai un permanentas implantu bāzes radīšanai. Aplūkojiet zobu implantu cenas un izvēlaties sev piemērotāko risinājumu zaudēta zoba gadījumā. Ankylos sistēmas piedāvā arī sevišķi estētiskus risinājumus, atbilstoši jebkurām prasībām un dažādām situācijām. Ja protēzi, kas fiksēta pie Ankylos implantiem, jebkad būs nepieciešams nomainīt, Jūsu zobārsts pat pēc vairākiem gadiem spēs sagādāt visus nepieciešamos komponentus, neatkarīgi no tā, kurā pasaules vietā Jūs atradīsieties!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

fifteen − two =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.