Kā attīstīt humora izjūtu

 

Cilvēki, kuriem piemīt humora izjūta, tiek vērtēti augstāk par cilvēkiem, kuriem humora sajūtas nav. Un tas ir tikai saprotami. Laikā izstāstīts joks var kliedēt spriedzi, bet cilvēks, kura,m piemīt smalka humora sajūta, viegli iekaros apkārtējo simpātijas. Kamēr nelaikā izstāstīts joks var ne tikai izraisīt nepatiku pret tā stāstītāju, bet pat padarīt šo cilvēku par apkārtējo izsmiekla objektu. Lai iemācītos sajust, kas ir tas, kas liks, cilvēkiem smieties, un kas tikai izsauks šo cilvēku dusmas ir jāsaprot, kas tad īsti humora sajūta ir un ir jāprot to attīstīt.Kā iegūt humora izjūtu?
Problēmas ar humora izjūtu ir pietiekoši izplatītas. Šādi cilvēki nesmejas kopā ar citiem, tie ne vienmēr saprot joka jēgu un paši šķiet pārspīlēti nopietni. Mēdz gadīties, ka tas šos cilvēkus noved pie komunikācijas problēmām ar apkārtējiem.
Pirms cenšamies saprast kā iegūt humora sajūtu, paskatīsimies kādi faktori ietekmē prasmi jokot.

Tātad kādi ir šie faktori:

– Svarīgs apstāklis humora sajūtas attīstīšanā ir vārdu krājums, erudīcijas līmenis un asociatīvā domāšana;
– Ironija. Ironija ir pats vienkāršākais veids pasmieties par sevi un apkārtējiem. Turklāt, izmantojot šo metodi, joka objektam tiek piešķirta īpašības, kas ir nepatiesas vai pretējas šī cilvēka patiesajām īpašībām. Nu piemēram kādam slinkākam cilvēkam var pateikt aptuveni šādi: “Skatos, tu kā vienmēr ļoti strādīgs”.
Gadās protamas arī tādas situācijas, kad vienu un to pašu joku, viens cilvēks var izstāstīt tā, ka par to neviens nesmiesies, bet otrs cilvēks izsauks īstu apkārtējo smieklu vētru. Tāpēc ir jāprot joku arī pareizi pasniegt. Tam svarīgi ir prast pareizi izteikt savas domas un runāt bez iepriekšējas sagatavošanās.


Parasti humora sajūta un prasme atšķirt jokus, attīstās 4 – 7 gadu vecumā, tomēr ja ir vēlēšanās, tad arī pieaudzis, cilvēks spēj sevī attīstīt humora sajūtu.
Eksistē divi humora sajūtas virzieni – iekšējais un ārējais. Iekšējā humora sajūta ļauj cilvēkam atrast pozitīvus momentus ikdienā kā arī dod spēju izturēties ar humoru pret sevi un savām kļūdām. Savukārt otrais variants izpaužas kā cilvēka tieša prasme jokot.
Daudzi no tiem cilvēkiem, kuri vēlas uzlabotu savu humora sajūtu, parasti tikai cenšas iemācīties jokot, kaut tas nav īpaši pareizi. No sākuma šādam cilvēkam vajadzētu sevī attīstīt spēju saskatīt dzīvē tās pozitīvās puses kā arī tiem ir jāiemācas pasmieties pašam par sevi. Pašironija ne tikai tiek labi uztverta no apkārtējo puses, bet arī palīdz cilvēkam kļūt par sevi pārliecinātākam. Cenšaties jokot pēc iespējas biežāk un nebaidieties no neveiksmīgiem jokiem. Jo tieši prakse ir pats svarīgākais cenšoties attīstīt humora sajūtu.
Paralēli attīstot prasmi jokot attīstiet arī savu erudīciju, aktiera prasmes un asprātību. Pats labākais veids, lai attīstītu savu vārdu krājumu neapšaubāmi ir daiļliteratūras lasīšana. Tāpat jums noderēs arī prasme spontāni runāt. Lai attīstītu šo prasmi, mēģiniet nostāties pie spoguļa un runāt visu kas jums ienāk prātā. No sākuma jums tas var šķist sarežģīti, bet ar laiku jūs iemācīsieties savu vārdu plūdus kontrolēt un virzīt tos pareizajā gultnē.
Lai attīstītu asociatīvo domāšanu, variet mēģināt aprakstīt dažādus priekšmetus. Salīdziniet šos priekšmetus ar to ko tie jums atgādina, un izdomājiet asociācijas ar to krāsu, formu un izmēru.
Ja ar šiem padomiem jums nepietiek, izmēģiniet zemāk sekojošos padomus.

Padomi humora sajūtas attīstīšanai

Lai attīstītu sevī humora sajūtu katru dienu, sekojiet zemāk minētajiem padomiem. Šajos padomos nav nekā noslēpumaina, tomēr tie ir visai efektīvi.

1. Iemācieties vienmēr smaidīt. Jebkura situācija, kura tiek sagaidīta ar smaidu uz lūpām vairs, neliksies tik baisa kā tā varbūt šķita pirmajā brīdī.

2. Ja kaut kur dzirdat joku, kurš jums patīk, pierakstiet to.

3. Cenšaties neaizrauties ar melno humoru un jociņiem par tēmām kas zemākas par jostas vietu. Kā arī izvairieties no jociņiem par cilvēka ārieni un nacionalitāti. Šādi jūs ne tikai varat cilvēkus no sevis atgrūst, bet arī spēcīgi aizvainot.

4. Skatieties dažādus humoristiskus raidījumus, lasiet jaunākās anekdotes un citus humoristiskus rakstus.

Tomēr pats galvenais nav joku atcerēšanās. Iemācieties mīlēt dzīvi un saskatīt tajā pozitīvās puses, nebaidieties smieties par sevi, un tas jau būs liels solis jūsu humora sajūtas attīstīšanas virzienā.


  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

12 + 15 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.