Daži mīti par cilvēku un tā ķermeni

Daži populāri mīti par cilvēku un tā ķermeni.


Pastāv uzskats ka ja nogriež matus, tad jaunie mati izaug daudz biezāki un tumšāki. Bet realitātē ir tā ka vecie mati ar laiku saraujas, un šī iemesla dēļ rodas iespaids par to ka jaunie mati ir biezāki. Tā pat ir arī ar matu krāsu, laika gaitā mati vienkārši izbalo saulē, bet jaunie mati vienkārši ir jūsu dabiskajā krāsā.

Vecu vecais uzskats ka paņemot rokās krupi rodas kārpas ir nepareizs. Kārpas izraisa papilomas vīrus kurš mēdz būt tikai cilvēkiem.

Pastāv uzskats ka mēnessērdzīgu cilvēku nedrīkst miegā modināt, un ka tas ir kaitīgi viņa psihiskajai veselībai. Īstenībā daudz lielāks posts var tikt nodarīts no cilvēka atrašanās šajā stāvoklī. Protams, vajag atcerēties ka cilvēks šajā stāvoklī ir jāmodina uzmanīgi un maigā balsī, bet pēc pamodināšanas atkal jānoliek viņu gultā.

Uzskats ka cilvēka mati un nagi turpina augt vēl pēc cilvēka nāves ir mānīgs, patiesībā šādu efektu izsauc cilvēka ādas saraušanās.

Daudzi vecāki uzskata ka cukurs viņu bērnus padara hiperaktīvus, tomēr zinātnieki veica vairākus eksperimentus kuri neparādīja nekādu saistību ar cukura uzņemšanu un bērnu hiperaktivitāti.

Mīts ka pelde aukstā ūdenī izsauc saaukstēšanos ir nepatiess. Zinātnē šim apgalvojumam nav nekāda pamatojuma. Toties ir pierādīs ka aukstums spēj pazemināt organisma pretestību tai infekcijai kas jau atrodas cilvēk ķermenī.


Apgalvojums ka vīrietis ik katras septiņas sekundes domā par seksu arī ir ļoti stipri pārspīlēts. Jo pretējā gadījumā šāds vīrietis nespētu koncentrēties ne uz jeb kādu darbu.

Sieviešu vidū diezgan izplatītais uzskats ka bojātus matu galus var atjaunot kāds šampūns vai cits kosmētisks līdzeklis ir nepatiess. Vienīgais kas jūs var glābt no šķeltiem vai citādi bojātiem matu galiņiem ir šķēres.

Kādreiz populārais uzskats ka dažādas mēles daļas atbild par dažādu garšu uztveršanu nav pareizs. Lai kā zinātnieki ir pūlējušies šo hipotēzi pierādīt, līdz šim viņiem tas nav sanācis. Noskaidrojās tikai tas ka pats mēles gals ir spējīgs sajust visas garšas.


  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

16 − 14 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.