Deviņas idejas, kā pavadīt laiku vasarnīcā

Deviņas idejas, kā pavadīt laiku vasarnīcā

Kamēr vieni vasarnīcā aizrautīgi darbojas pa siltumnīcu un dārzu, citi ar skumjām nezina, kā sevi izklaidēt. Ja dārza darbi nav radīti tev, zini, ka arī laukos vai vasarnīcā var atpūsties interesanti, ja vien iepriekš nedaudz sagatavojas.

Dodieties velobraucienā

Svaigs gaiss, neliela fiziska slodze un patīkama draugu vai ģimenes locekļu kompānija. Dodoties uz vasarnīcu vai laukiem paņemiet līdzi velosipēdus un dodieties izbraucienos pa tuvāku un tālāku apkārtni. Pa ceļam var apskatīt interesantus ainavas risinājumus pie kaimiņiem, noplūkt pļavu puķes, nopeldēties ezerā, sagaidīt saulrietu un vērot zvaigznes, guļot siena kaudzē.

Ejiet makšķerēt

Ja vasarnīcas tuvumā ir ūdenstilpne, būtu grēks neizmantot šo brīnišķīgo iespēju un nepamakšķerēt. Paņemiet līdzi makšķeri, ēsmu un līdzekli pret odiem. Tāpat var būt nepieciešama arī makšķerēšanas atļauja, kuru var iegādāties internetā. Ja jums šāds hobijs patīk, diena paskries nemanot un mājās atgriezīsieties ar lomu. Ja makšķerēšana vairāk ir piesegs, lai vienkārši pasauļotos un izpeldētos, tad frāze “šodien neķērās” būs pieņemams attaisnojums.

Grilēšanas eksperimeti

Laukos var ne tikai cept šašliku. Izaiciniet sevi un visu gatavojiet tikai uz grila vai uguns. Pusdienās no noķertajām zivīm variet vārīt gardu zivju zupu. Vakariņās var pagatavot plovu vai uz oglēm uzcept kartupeļus ar bekonu.
Recepšu gatavošanai uz ugunskuram ir daudz: lavašā ietīti siera pīrādziņi, pildīti šampinjoni, sautējumi, steiki un kukurūza uz grila. Sastādiet ēdienkarti pa dienām un produktus nopērciet jau pilsētā, jo laukos veikalu ir mazāk un tajos var būt mazāka izvēle.

Gleznojiet vai zīmējiet

Ja laicīgi sagatavosiet visu nepieciešamo, braucienu uz vasarnīcu var pārvērst radošā atvaļinājumā. Ņemiet līdzi audeklu, krāsas, otas vai zīmuļus un izvēlieties tīkamu skatu. Ja patīk akvareļi, meklējiet gleznainu stūrīti dārzā. Ja dodat priekšroku klusajai dabai, uzzīmējiet kādu skaistu ziedu vai svaigu augļu grozu.
Tiem, kas nejūtas droši par savām prasmēm, var noderēt arī pēc numuriem krāsojamās gleznas. Radīt ko skaistu svaigā gaisā klausoties putnu dziesmās, būs gan atpūta, gan prātam vērtīga nodarbe vienlaicīgi.

Izpētiet ģimenes fotoarhīvu

Ja uz vasarnīcu dodaties kopā ar vecākiem radiniekiem, piedāvājiet viņiem sarīkot ģimenes stāstu vakaru. Izvelciet no plauktiem vecos albumus, uzvāriet gardu tēju, un ļaujieties fotogrāfiju iedvesmotām sarunām. Varbūt atradīsies vecvecāku foto arhīvs vai kaudzīte ar vecāku kāzu bildēm. Nevilcinieties un jautājiet par visu kas šķiet interesants. Šādi vakari palīdzēs uzzināt daudz jauna un interesanta par ģimenes vēsturi.

Lasiet grāmatas

Koku ēna, ērts šūpuļtīkls un laba grāmata ļaus iegrimt tās autora radītajā pasaulē un notikumos, pārtraucot lasīšanu tikai uz pusdienām. Ja esat ļoti noguris un līdz šim tā arī neesat kārtīgi atpūties, šāds atpūtas veids var būt kā radīts jums.

Atjaunojiet kādu vecu mēbeli

Nereti uz laukiem tiek aizvestas mēbeles, kas savā dzīvē daudz ir piedzīvojušas un zaudējušas savu agrāko spozmi. Ja jūsu šķūnī stāv kumode, ko vectēvs savulaik ir iegādājās vēl Padomju Savienības laikos, varat izmēģināt spēkus restaurācijā. Noskatieties kādu video pamācību, izdomājiet dizainu, sagatavojiet instrumentus un ķeraties pie darba.
Vieglai pārvērtībai nebūt nevajag profesionālu galdniecības aprīkojumu. Smilšpapīrs, skrūvgriezis, krāsa, laka, jauna furnitūra un vecā, garlaicīgā kumode kļūs par stilīgu interjera priekšmetu.

Vāriet ievārījumus

Vasara ir labs laiks, lai papildinātu savus ievārījuma krājumus. Ir ne mazums ātro ievārījumu recepšu no smaržīgām upenēm, zemenēm, āboliem vai plūmēm. Eksperimentējiet ar sastāvdaļām un izmēģiniet jaunas garšu kombinācijas.
Pamēģiniet dažādot krājumus ar neparastiem salikumiem, piemēram, uzvāriet ievārījumu no kabačiem un persikiem. Lai process kļūtu radošāks, ņemiet līdzi uz laukiem skaistas burciņas, košas uzlīmītes un citus burciņu dekorus.

Vāciet tējas

Paņemiet līdzi uz vasarnīcu vairākus auduma vai papīra maisiņus. Savāciet tādus augus kā piparmētras, liepziedus, melisu, kumelītes, meža zemenes, avenes, kazenes, pelašķus un citus.

Lai izžāvētu augus, izklājiet tos plānā slānī labi vēdināmā, ēnainā vietā un atstājiet uz pāris nedēļām. Kad augi ir sausi, varat likt glabāšanai maisiņos un veidot dažādu tēju maisījumus. Ja maisiņam ar sauso tēju pievienosiet pāris pilienu iecienītās ēteriskās eļļas, var sanākt piedot tējai jaunas aromāta notis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

sixteen − 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.