Kā sasaldēt zemenes. Abi galvenie veidi

Kā sasaldēt zemenes. Abi galvenie veidi

Zemeņu sezona ir klāt un kopā ar lielo zemeņu daudzumu parādās arī vēlme tās saglabāt vēlākam laikam. Viens no labākajiem zemeņu glabāšanas veidiem ir to saldēšana. Šodien stāstam par to kā sasaldēt zemenes veselas vai blenderētā veidā.

Kā sasaldēt veselas zemenes

Lai sasaldētu veselas zemenes, būs nepieciešami saldēšanas maisiņi vai konteineri.

Šķiet, ka šis ir visvienkāršākais veids kā saldēt zemenes. Lai sasaldētās zemenes saglabātu savu formu un garšu, tām ir jābūt pilnīgi sausām. Pirms saldēšanas zemenes izliek uz papīra dvieļa un ļauj tām aptuveni stundu pastāvēt. Sausas zemenes saldēšanas laikā nesalips kopā, un tās būs viegli izņemamas, ja vajadzēs tikai dažas.

Pagatavošana

Sausai zemeņu saldēšanai labāk izvēlēties skaistas un lielas ogas, jo šādas ogas ne tikai būs gardas, bet arī labi izskatīsies desertu noformējumā.
Ja ogas nav tīras vai to izcelsme ir nezināma, zemenes būtu saudzīgi jānomazgā, tās pilnībā iegremdējot ūdenī. Zaļās lapiņas var atstāt vai noņemt atkarībā no plānotā ogu pielietojuma. Neaizmirstiet, ka zemenes pirms sasaldēšanas ir pilnībā jānožāvē.
Zemenes ir jāklāj vienā slānī tam piemērotā trauciņā vai paplātē. Ja piemērota trauciņa nav zemenes var klāt arī uz pārtikas plēves, kas izklāta uz gaļas dēlīša vai citas piemērotas virsmas un tad jāievieto saldētavā. Ideālā gadījumā pirmās pāris stundas zemenes būtu jāievieto pilnīgi tukšā saldēšanas nodalījumā, lai tās neuzsūktu citus aromātus.
Kad zemenes ir sasalušas, tās pārvieto saldēšanas konteineros vai maisiņos ar hermētisku aizdari.

Kā saldēt sablenderētas zemenes

Šādai zemeņu saldēšanai būs vajadzīgas piemērotas silikona formas(piemēram, kēksam, šokolādes konfektēm vai ledum) vai saldēšanas maisiņi. Vēlmes gadījumā var pievienot arī cukuru.

Pagatavošana

Blenderētu zemeņu saldēšanai zemeņu izmērs un skaistums nav īpaši svarīgs. Galvenais, lai zemenes nav bojātas. Zemenes arī noteikti ir jāattīra no lapiņām un kātiņiem.
Zemenes nomazgā un blenderē līdz izveidojas viendabīga masa. Ja blendera nav pa rokai, ogas var arī samalt gaļas mašīnā vai rūpīgi saspaidīt.
Ja vēlaties saldēt zemenes kopā ar cukuru, tad šajā posmā pievieno arī cukuru. Cukuru izmantošana gan nekādi neietekmēs glabāšanās ilgumu, jo zemenes tāpat tiks saldētas.
Sablenderēto zemeņu masu salej formiņās un liek saldētavā. Kad zemeņu masa ir sasalusi, to var izņemt no formiņām un pārlikt saldēšanas maisiņos vai konteineros. Pēc tam tās, protams, liek atpakaļ saldētavā.
Ja masu uzreiz liek hermētiski aizdarināmos maisiņos. Tie ir jāpiepilda aptuveni līdz 1/3. Tad maisiņu noliek horizontāli un masu vienmērīgi izdala pa visu maisiņu. Maisiņu ātri aiztaisa un liek saldētavā uz līdzena pamata horizontālā stāvoklī. Kad zemeņu masa maisiņos ir sasalusi, tos pārvieto ilgstošai glabāšanai un tad tos var glabāt tādā stāvoklī, kādā jums ir ērtāk.

Ja zemenes tiek blenderētas ar cukuru, šo recepti var nedaudz modificēt pievienojot tām arī citus augļus vai ogas. Var izmantot, piemēram, banānus, mango vai avenes. Protams, augļiem ir jābūt tīriem un nomizotiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

20 + fifteen =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.