Kāpēc ir izdevīgi pārkreditēt savus aizdevumus?

Kāpēc ir izdevīgi pārkreditēt savus aizdevumus?
Kaut gan par aizdevumu izsniegšanu spilgtās reklāmās runā gan televīzijā, gan radio un raksta interneta vidē, tāda finansu plūsmas optimizācijas iespēja kā pārkreditēšana joprojām ir termins, kas vairumam saistās ar nespēju segt kredītsaistības. Tā tas nebūt nav, jo šis risinājums ir izdevīgs teju ikvienam aizņēmējam, taču jo sevišķi tiem, kas sadarbojas ar vairākiem aizdevējiem. Par pamatu šim apgalvojumam kalpo vairāki faktori, kuru dēļ refinansēšana var kļūt saistoša ikvienam.
Ir grūti izdarīt tālejoši izdevīgus lēmumus jebkurā dzīves jomā, jo mūsdienu pasaulē procesi notiek tik strauji, tāpēc cilvēki nereti nonāk saistībās, kas ilgtermiņā nav izdevīgas. Reti tiek minēts, ka tieši pārkreditācija ir process, kura laikā kreditors vai nu pārskata jau spēkā esoša aizdevuma līguma nosacījumus, vai arī apvieno kredītus vienā, pamatojoties uz vienošanos ar kredītņēmēju un viņa aktuālo finansu situāciju. Šādā situācijā ieguvējs ir tieši kredīta ņēmējs, jo iegūst iespēju vienoties par sev izdevīgākiem nosacījumiem.
Saņemt aizdevumu, bieži vien, var teju sekunžu laikā, taču, jo sevišķi īstermiņa kredītiem, procentu likmes ne vienmēr ir patērētāja maciņam draudzīgas. Tās, gluži kā naftas un biržas akciju cenas, nosaka dažādi procesi un norises visā Pasaulē, tāpēc laikam ejot finansu iestāžu piedāvātā aizdevumu procentu likme var kristies diezgan iespaidīgi. Kad aizņēmuma saņēmējs saprot, ka viņa maksātā procentu likme vairs nav atbilstoša esošajai situācijai, pamatoti rodas jautājumi par to, kāpēc vienai personai procentu maksājums ir mazāks kā citai. Šis arī ir viens no argumentiem veikt refinansēšanu un slēgt vienošanos par jauniem aizdevuma līguma nosacījumiem. Tāpat šādā veidā iespējams vienoties par garāku atmaksas termiņu vai izmainīt citus nosacījumus.
Ja privātpersona vai juridiska persona ir slēgusi vairākus aizdevuma līgumus, vērts painteresēties, kādas ir kredītu apvienošanas iespējas. Tiem nav obligāti jābūt viena aizdevēja izsniegtiem – šādā veidā iespējams pārstrukturizēt arī vairākus, no dažādiem aizdevējiem ņemtus, kredītus pie viena kreditora. Šāds, vienuviet apkopots maksājums ir ne vien ērtāks, bet arī atbilstošāks esošajai situācijai, ne tikai kredītņēmēja rocībā, bet arī finansu tirgū kopumā. Izvēloties apvienot kredītus, vērts ņemt vērā, ka šādu pakalpojumu iespējams saņemt arī iestādēs, ar kuru personai nav spēkā esoša aizdevuma līguma, pie nosacījuma, ka kredītiestāde saņem pietiekamu apstiprinājumu aizņēmēja spējai segt savas saistības.
Ja esot ilgtermiņa kredītsaistībās, kur iesaistīta ķīla, rodas šaubas par kredītiestādes uzticamību vai ir kādas citas problēmas ar esošo aizdevuma līgumu, bet iestāde atsakās pārskatīt līgumā nostiprināto vienošanos, iespējams vērsties citā finansu iestādē. Ja patērētājs var pierādīt savu maksātspēju, kā arī ir vairāku aizdevumu saņēmējs ar labu kredītvēsturi, iespējama arī kredītu apvienošana bez ķīlas. Tas ir risinājums dažādākajās situācijās un var palīdzēt atbrīvoties no saistībām ar tādu kredītiestādi, kas kaut kādu iemeslu dēļ zaudējusi savu klientu uzticību.
Lai gan tas nav vienīgais iemesls veikt šo procesu, jāatzīst, ka kredītu apvienošana nereti arī kredītņēmējiem, kas saskaras ar problēmām veikt aizdevuma līgumā noteiktos maksājumus, palīdz izvairīties no vēl lielākām finansiālām grūtībām. Ja vairāku aizņēmumu saņēmējs secina, ka nespēj segt savas spēkā esošās saistības un nevēlas maksāt ik dienu augošus soda procentus, atbildīgākais ir pēc iespējas ātrāk vērsties drošā kredītiestādē. Vienkāršoti attēlojot procesu var teikt, ka kredītņēmējam tiek piešķirts jauns aizdevums konkrētam mērķim – iepriekšējo kredītsaistību dzēšanai -, kas arī ir jau pieminētā kredītu apvienošana. Atsauksmes par kredītiestādi, kurā veikt pārkreditāciju, noteikti der ievākt gan internetā, gan paziņu lokā, lai pārliecinātos par tās uzticamību, kā arī vienkārši parēķināt, vai piedāvātā procentu likme tiešām ir izdevīgākā konkrētā situācijā. Īstermiņa aizdevumu atmaksai, ko var diezgan viegli iegūt, taču kas nereti tiek aplikti ar milzīgu procentu likmi, šāds risinājums ir efektīvs veids, kā panākt aizdevuma termiņu pagarinājumu, nemaksājot milzu summas slēptās soda naudās.
Aizdevumu pārkreditēšana var gan palīdzēt ietaupīt naudu, gan kādu izglābt no finansiāla kraha. Tas veids, kā panākt maksimālu labumu no aizdevuma sev un savai ģimenei, nevis pārmaksāt neizdevīgu aizdevumu līgumu dēļ.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

19 + six =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.