Daži ticamākie iemesli, kuru dēļ tu varētu mirt

Daži ticamākie iemesli, dēļ kuriem tu varētu mirt
Dzīve ir sarežģīta un grūti paredzama lieta. Pilnīgi skaidrs ir tikai tas, ka tu kādreiz noteikti mirsi, bet tas kādā veidā tas notiks ir tāds savdabīgs noslēpums. Piedāvājam nelielu ieskatu nāves veidos un tavu iespēju ar tiem nomirt.

23. Cunami
Protams, iespēja, ka tu varētu mirt no cunami, ir atkarīga no tā kur tu dzīvo, un tomēr kā liecina statistika, iespēja, ka tu varētu mirt no cunami ir 1 pret 500000.

22. Asteroīds
Vēl nesenā pagātnē iespēja, ka mēs varētu mirt no asteroīda bija 1 pret 20000, bet šobrīd pateicoties zinātnes attīstībai un īpaši tam ka visi lielākie asteroīdi tiek izsekoti, iespēja, ka tu un mēs visi pārējie varētu mirt no asteroīda ir 1 pret 500000.

21. Suņa uzbrukums
Iespēja mirt no cilvēka labākā drauga – suņa kodumiem ir 1 pret 147717.

20. Zemestrīce
Arī šajā gadījumā liela loma ir tam, kurā vietā tu dzīvo. Ja tu dzīvo rajonā ar augstu seismisko aktivitāti iespēja, ka tu varētu mirt zemestrīces radītā iespaida rezultātā ir 1 pret 131890.

19. Indīgu čūsku, indīgu kukaiņu vai bišu kodums
Šāda nāves iespējamība arī lielā mērā ir atkarīga no vietas, kurā tu dzīvo. Latvijā šāda iespēja noteikti būs mazāka, bet kopumā iespēja mirt no kādas indīgas radības vai bitēm ir 1 pret 100000.

18. Zibens spēriens
Katru gadu pasaulē no zibens spēriena mirst aptuveni 250 tūkstoši cilvēki un atšķirībā no citiem iespējamiem nāves veidiem, šāda nāve ir pilnīgi iespējama arī Latvijā. Iespēja mirt no zibens spēriena ir 1 pret 83930.

17. Tornado
Šis punkts noteikti īpaši satrauks tos kas dzīvo ASV vai Indijas austrumu rajonos. Piemēram, ASV katru gadu no tornado iet bojā vairāk nekā 500 cilvēku. Iespēja mirt no tornado ir 1 pret 60000.

16. Nāvessods
Ne pārāk aktuāli Latvijas un arī Eiropas Savienības iedzīvotājiem, jo pie mums nāvessodi ir atcelti. Tomēr kopumā iespēja mirt nāvessoda rezultātā ir 1 pret 58618.

15. Plūdi
Plūdi ir viena no bīstamākajām stihijām kas aiznes vairāk dzīvību nekā citas dabas katastrofas. Iespēja, ka tu mirsi plūdu rezultātā ir 1 pret 30000.

14. Aviokatastrofa
Lidojumi tiek uzskatīti par krietni drošākiem nekā braukšana ar automobili. Neskatoties uz to, tava iespēja mirt šādā nāvē ir 1 pret 20000.

13. Noslīkšana
Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem, noslīkšana ir trešais biežākais nejaušas nāves cēlonis visā pasaulē un tādēļ esi uzmanīgs esot uz un pie ūdeņiem, tava iespēja mirt šādā nāvē ir 1 pret 8942.

12. Strāvas trieciens
Ieskaitot nāves no zibens un nāvessodus, ASV katru gadu elektrība nonāvē aptuveni tūkstoti dzīvību, visvairāk nelaimes gadījumu gan notiekot ražošanā. Tava iespēja mirt no strāvas trieciena ir 1 pret 5000.

11. Avārijas ar velosipēdu
Visbiežāk velosipēdisti mirst sadursmēs ar kādu motorizētu transportlīdzekli. Visdrošākās valstis velosipēdistiem ir tās, kurās ir vairāk velosipēdistu. Latvijā pagājušajā gadā gāja bojā 7 velosipēdisti. Kopumā iespēja mirt šādā nāvē ir 1 pret 4717.

10. Dabas kataklizmas
Šajā kategorijā tiek iekļauti tornādo, zibens, zemestrīces, plūdi un citas dabas katastrofas. Tava iespēja mirt no kādas dabas kataklizmas ir 1 pret 3357.

9. Ugunsgrēks
Aptuveni 50 – 80% ugunsgrēkos bojāgājušo mirst no saindēšanās ar dūmiem un nevis no apdegumiem. Ugunsgrēki aiznes tūkstošiem dzīvību, un kopumā iespēja mirt ugunsgrēkā ir 1 pret 1116.

8. Uzbrukums ar šaujamieroci
Protams, lielāka iespēja mirt šādā nāvē ir tiem kas dzīvo ASV, Brazīlijā, Dienvidāfrikā vai kādā citā pasaules vietā ar augstāku šaujamieroču koncentrāciju. Lai gan tā īsti droši mēs nevaram justies nekur. Tava iespēja mirt no šaujamieroča ir 1 pret 325.

7. Kritiens
Šis ir biežākais ar traumām saistītās nāves cēlonis starp vecāka gadagājuma cilvēkiem pasaulē. Iespēja mirt šādā nāvē ir 1 pret 246.

6. Pašnāvība
Pasaulē katras 40 sekundes notiek viena pašnāvība. Katru gadu šādi iet bojā aptuveni 800 tūkstoši cilvēku. Iespēja mirt pašnāvībā ir 1 pret 121.

5. Autokatastrofa
Iespējams, ka auto vadīšana ir viena no visbīstamākajām lietām, ko mēs mēdzam darīt. Tikai ASV vien katru gadu autokatastrofās iet bojā aptuveni 50 tūkstoši amerikāņu. Savukārt Latvijā 2016. gadā autoavārijās gāja bojā 70 autovadītāji vai pasažieri. Iespēja mirt autokatastrofā ir 1 pret 100.

4. Nejauša trauma
Dzīvē gadās visādi, arī nomirt nejaušas traumas rezultātā. Šādas nāves iespēja ir 1 pret 36.

3. Insults
Ja tu dzīvo kādā no pasaules attīstītajām valstīm(Latvija ir to vidū) ir ļoti iespējams, ka tu mirsi dēļ kāda no nākamajiem trīs iemesliem. Insults ir pirmais no šiem iemesliem. Tava iespēja mirt no insulta ir 1 pret 23.

2. Vēzis
Vēzis ir atbildīgs par veselu lērumu nāvju visā pasaulē un iespēja, ka tu mirsi no vēža ir 1 pret 7.

1. Sirds slimības
Sirds un sirds asinsvadu slimības ir kļuvušas par galveno nāves iemeslu visā pasaulē. Iespēja mirt šī iemesla dēļ ir 1 pret 5.

 

Noslēgumā 10 biežākie nāves iemesli pasaulē pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem.

10. Hipertensīvā sirds slimība (1.1 miljons nāvju jeb 2% no visām nāvēm pasaulē)
9. Satiksmes negadījumi (1.3 miljoni nāvju jeb 2.2% no visām nāvēm pasaulē)
8. Diabēts (1.5 miljoni nāvju jeb 2.7% no visām nāvēm pasaulē)
7. Diareja (1.5 miljoni nāvju jeb 2.7% no visām nāvēm pasaulē)
6. HIV & AIDS (1.5 miljoni nāvju jeb 2.7% no visām nāvēm pasaulē)
5. Plaušu, trahejas, un bronhu vēzis (1.6 miljoni nāvju jeb 2.9% no visām nāvēm pasaulē)
4. Apakšējo elpošanas ceļu infekcijas (3.1 miljons nāvju jeb 5.5% no visām nāvēm pasaulē)
3. Hroniska obstruktīva plaušu slimība (3.15 miljoni nāvju jeb 5.6% no visām nāvēm pasaulē)
2. Insults (6.7 miljoni nāvju jeb 11.9% no visām nāvēm pasaulē)
1. Išēmiskā sirds slimība (7.4 miljoni nāvju jeb 13.2% no visām nāvēm pasaulē)

Avots

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

one × four =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.