Kā pārdzīvot dienu pēc negulētas nakts

  •  
  •  
  •  
  •  

Kā pārdzīvot dienu pēc negulētas nakts
Kaut kāda iemesla dēļ tu esi aizvadījis negulētu nakti, bet tev priekšā vēl visa darba diena? Piedāvājam sešus ieteikumus, kā uzlabot savu pašsajūtu pēc negulētas nakts un ar pēc iespējas mazākiem zaudējumiem sagaidīt vakaru.

Nepieņem svarīgus lēmumus
Kā zināms, neizgulējies cilvēks jūtas sliktāk nekā izgulējies, un tas, protams, attiecas arī uz cilvēka intelektuālajām spējām. Pēc negulētas nakts tu būs mazāk produktīvs un tev būs lielāka nosliece pieņemt neapdomātus lēmumus. Tāpēc visus uzdevumus, kas prasa nopietnāku pievēršanos detaļām būt prātīgāk atlikt uz citu dienu.

Pareizi ēd
Miega trūkums var likt tev pastiprināti pievērsties ogļhidrātiem un cukuriem. Tomēr centies, neļaujies šai vēlmei. Kā liecina pētījumi, pēc negulētas nakts tev vispiemērotākās būtu ar olbaltumvielām bagātas brokastīs(piemēram, omlete ar liellopu gaļu) – tas tev visas dienas garumā palīdzēs atturēties no neveselīgas pārtikas. Tāpat tev vajadzētu izvairīties arī no ar taukiem bagātas pārtikas un tā vietā labāk pievērsties augļiem un sulām.

Nepārcenties ar kafiju
Nav noslēpums, ka visticamāk tavs rīts sāksies tieši ar šo dzērienu un tas noteikti ir visai pamatoti. Viena vai divas tasītes kafijas dos tev nepieciešamo možumu, un pēc negulētas nakts tas noteikti būs ļoti vērtīgs ieguvums. Tomēr nav vērts ar šo dzērienu arī pārāk aizrauties, jo pēc divām kafijām možuma tev vairāk nekļūs, bet nervi gan sāks likt par sevi manīt un tu kļūsi nervozāks. Tāpat nebūtu ieteicams dzert kafiju arī pēc pusdienām.

Ļaujies saulei
Vēl kāds efektīvs padoms, kas ļaus tev saglabāt možumu pēc negulētas nakts, ir uzturēšanās saulē. Mūsu organisma cirkādais ritms( ritms kas atbild par nomodu un miegu) tiek, “vadīts” ar tumsu un gaismu. Tavam organismam nonākot gaismā, tas saņem signālu, ka ir iestājusies diena un ka tam ir laiks kļūt aktīvam. Turklāt īsta saule noteikti būs labāka par biroja lampām, tāpēc lai cik sanīcis tu arī nejustos tomēr pacenties saņemties un kaut uz neilgu laiku izej ārā un ļaujies saules gaismai.

Fiziskas aktivitātes
Ir saprotami, ka šis padoms tev nešķiet pārāk labs, jo tu visticamāk jūties izsmelts un noguris. Un tomēr fiziskas aktivitātes tevi uzmundrinās un padarīs tevi produktīvāku un uzmanīgāku. Tev nav obligāti jāķeras pie trenažieriem vai jādodas maratona cienīgā skrējienā, tev var pilnīgi pietikt pat ar nelielu pastaigu pusdienu pārtraukumā.

Nosnaudies(ja vari)
Jā, nu ļoti jau pašsaprotams padoms, un tomēr, reizēm pat piecpadsmit minūtes miega var ievērojami uzlabot tavu produktivitāti un pašsajūtu. Cita lieta, ka izguļoties dienā, tu atkal vari nespēt aizmigt vakarā, bet tā jau būs cita problēma.


  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

17 − four =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.