5 iemesli netaisīt tetovējumu

  •  
  •  
  •  
  •  

5 iemesli netaisīt tetovējumu
Tetovēšanas pirmsākumi ir meklējami vēl 3300 gadus pirms mūsu ēras. Senie cilvēki tetovējumos saskatīja dziļu jēgu. Tetovējumi cilvēkus sargāja un nesa tiem veiksmi. Ar tetovējumu atzīmēja pāriešanu vīra kārtā un tie apliecināja sava nēsātāja sociālo stāvokli. Mūsdienu cilvēks tetovējumus vairāk uztver kā rotājumu, kā iespēju izcelties un uzsvērt savu individualitāti. Kaut arī šobrīd mode uz tetovējumiem ir pašā zenītā, pastāv vismaz pieci iemesli netaisīt tetovējumu. Uzzini kādi tie ir!

1. Tev vēl nav 18 gadu
Neviens atbildīgs un sevi cienošs tetovēšanas salons vai meistars netaisīs tev tetovējumu, ja tev nebūs 18 gadu. Un nevajag to uztvert kā apvainojumu, tam vienkārši ir savi pamatoti iemesli. Pirmkārt jau pusaudžu gados ļoti ātri mainās gaumes un uzskati, un par sevi liek manīt arī slavenais jaunības maksimālisms. Vienu dienu tev šķiet, ka tavai dzīvei bez tetovējuma nav jēgas, bet jau pēc dažiem gadiem tu vēlēsies atrast labu darbu un tad neveiksmīgs tetovējums tev šo uzdevumu var ievērojami apgrūtināt. Otrs iemesls ir saistīts ar veselību. Pusaudžu gados cilvēka organismā notiek vairākas būtiskas izmaiņas, bet tetovējums ir tieša iejaukšanās organisma darbībā un ievērojams trieciens cilvēka imūnsistēmai, un tas var nest nevēlamas sekas veselībai. Tādēļ ja tu tiešām vēlies sev šādu “suvenīru”, kuru tu nēsāsi līdz sava mūža galam, pagaidi vismaz līdz 18 vai pat 20 gadu vecumam un iespējams, ka līdz tam laikam tev šī vēlme būs zudusi.

2. Tu neaptver tetovējuma nopietnību
Ne visi cilvēki saprot tetovēšanas procesu un bieži šādi cilvēki domā, ka tetovējums ir kas līdzīgs kosmētikai, kuru var ātri uzklāt un vēlāk tikpat viegli noņemt. Šādus cilvēkus spēcīgi ietekmē mode un popkultūra kopumā. Bieži vien vēlāk šādi cilvēki pārmet, ka tie nav brīdināti par tetovējuma mūžīgumu. Tomēr tetovējums ir mūžīgs un tāpēc ja tu vēlies to tikai tādēļ, ka tas ir moderni, vēlreiz labi pārdomā savu vēlmi.

3. Tu nezini kādu tetovējumu vēlies
Vēlamais tetovējums ir jāizvēlas tev un tikai tev. Pēc savas gaumes, pārliecības un dzīves pieredzes. Izvēloties tetovējumu tev nevajadzētu sekot modei, izvēlēties tādu tetovējumu kā draugam, elkam vai taisīt tetovējumu kopā ar savu meiteni. Tāpat nav jēgas taisīt tetovējumu tetovējuma pēc. Nekas no tā nenovedīs pie laba rezultāta un visticamāk jau pēc neilga laika tu par to nožēlosi un meklēsi veidus kā no šī tik ļoti apnikušā zīmējuma atbrīvoties.

4. Tev nepietiek līdzekļu kvalitatīvam tetovējumam
Kvalitatīvs tetovējums nav lēts prieks. Atkarībā no tetovējuma lieluma un sarežģītības pakāpes tas var maksāt vairākus desmitus, simtus un pat tūkstošus eiro. Tāpēc ja tev nav nepieciešamās summas, tad labāk mēģini to sakrāt, vai iztiec vispār bez tetovējuma. Nav vērts izmantot neprofesionālu meistaru pakalpojumus, jo šādi tu vari tikt ne tikai sabojāt savu ārieni ar kādu ļoti briesmīgu tetovējumu, bet arī iegūt kādu bīstamu infekciju.

5. Veselības ierobežojumi
Eksistē slimības, kas var kļūt par šķērsli tetovējuma iegūšanai. Tetovējumus nedrīkst taisīt cilvēki, kas cieš no diabēta, asinsrites slimībām, psoriāzes, hroniskām ādas infekcijām, hemofīlijas, imūnsistēmas slimībām un citām slimībām. Par pagaidu šķērsli tetovējuma iegūšanai var kļūt ādas iekaisums, ekzēma, brūces, skrāpējumi un sasitumi. Tāpat vajadzētu izvairīties no tetovējuma iegūšanas tikko pēc slimības un pēc lielām fiziskām slodzēm. Tetovējumu nedrīkst taisīt arī grūtnieces un mātes, kas baro bērnus ar krūti.

Ir vērts atteikties no tetovējuma iegūšanas, ja vari sevi pieskaitīt kaut vienam no šiem punktiem. Un vienmēr atceries arī to, ka izvēlētais tetovējums būs ar tevi ilgus jo ilgus gadus.

5 iemesli netaisīt tetovējumu  •  
  •  
  •  
  •  

1 komentārs

  1. Kādam nelielam tetovējumam neviens no šiem iemesliem nevar būt škērslis:p

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

five × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.