2015. gada top 10 pasaules dzerošākās valstis

  •  
  •  
  •  
  •  

2015. gada top 10 pasaules dzerošākās valstis
Uzreiz jāsaka, ka visas šīs valstis atrodas Eiropā(nu vismaz daļēji), tomēr pozitīvi ir tas, ka Latvijas šajā desmitniekā nav, kaut pilnīgi visas mūsu kaimiņvalstis tajā ir.
Lasi kuras ir 2015. gada top 10 valstis ar lielāko alkohola patēriņu uz vienu, vismaz piecpadsmit gadus vecu iedzīvotāju. Un jā, patiesībā valstis ir 12 un nevis 10.

10. Slovēnija un Dānija
Desmito vietu dala Slovēnija un Dānija. 2015. gada vidējais alkohola patēriņš uz katru šo abu valstu vismaz 15 gadus veco iedzīvotāju bija 10,6 litri. Un ir tikai pašsaprotami, ka pats populārākais alkoholiskais dzēriens šajās valstīs ir alus, bet otrs populārākais ir vīns.

9. Ungārija
Ungārijā vidējais alkohola patēriņš uz katru iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem ir 10,8 litri. Un, neskatoties uz visai augsto vīnu popularitāti, arī Ungārijā pats populārākais alkoholiskais dzēriens ir alus.

8. Spānija un Portugāle
Vidēji katrs šo valstu iedzīvotājs izdzer 11,4 litrus alkohola gadā. Populārākais alkoholiskais dzēriens šajās valstīs ir vīns, un tas ir tikai likumsakarīgi ja ņem vērā to ka Spānija ir pasaules trešā lielākā vīna ražotāja un tajā ir pasaulē lielākā kopējā vīnogulāju platība.

7. Īrija
Vidēji katrs daudzmaz pieaugušais īrs 2015. gadā izdzēra 11,6 litrus alkohola. Īrijas populārākais alkoholiskais dzēriens ir alus, kaut īri, kā zināms, ir arī lieli viskija cienītāji un ražotāji.

6. Krievija
Tas ka Krievija atrodas tikai 6 vietā mani tiešām pārsteidza, bet nu skaitļi paliek skaitļi. Vidēji 2015. gadā katrs vismaz 15 gadus vecs Krievijas izdzīvotājs izdzēra 15 litrus alkohola. Un protams, ka Krievijas populārākais alkoholiskais dzēriens ir degvīns, bet otrs populārākais ir alus.

5. Lietuva
Neticami, bet pēc oficiālā alkohola patēriņa Lietuva pārspēj Krieviju. Vidēji katrs vismaz 15 gadus vecs Lietuvas iedzīvotājs izdzer 16,3 litrus alkohola gadā. Lietuvas populārākais alkoholiskais dzēriens ir alus.

4. Čehija
Vidējais viena vismaz mūsu kritērijiem atbilstoša Čehijas iedzīvotāja gada alkohola patēriņš ir 16,47 litri. Un tas nav nekāds pārsteigums, ja ņem vērā Čehijas bagāto alus darīšanas vēsturi un tās alus popularitāti. Un protams, Čehijas populārākais alkoholiskais dzēriens ir alus.

3. Igaunija
Vidēji katrs vismaz 15 gadus vecs Igaunijas iedzīvotājs 2015. gadā patērēja 17,24 litrus alkohola. Diezgan liels skaitlis priekš tādas nelielas valsts kāda ir Igaunija un jādomā, ka savu artavu šajā rekordā ir devuši arī daudzie Igauniju iecienījušie skandināvu tūristi.

2. Ukraina
Vidēji katrs 15 gadu vecumu sasniegušais Ukrainas iedzīvotājs patērē vismaz 17,47 litrus alkohola gadā. Un līdzīgi kā Krievijā arī šeit populārākais ir stiprais alkohols un degvīns.

1. Baltkrievija
Un mūsu ne tik pozitīvā topa pirmās vietas ieguvējs ir Baltkrievija. Šajā valstī katrs puslīdz pieaugušais cilvēks 2015. gadā izdzēra veselus 17,5 litrus alkohola. Un arī Baltkrievijas populārākais alkohols ir degvīns.

Un noslēgumā infografiks ar 80 valstis raksturojošiem dzērieniem, kas nebūt ne visos gadījumos, ir arī alkoholiskie dzērieni.
2015. gada top 10 pasaules dzerošākās valstis

 


  •  
  •  
  •  
  •  

2 komentāru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

eight + seven =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.