Kā ilgāk dzīvot

  •  
  •  
  •  
  •  

Kā ilgāk dzīvot
Lielākā daļa cilvēku alkst ne tikai pēc materiālām vērtībām, skaistuma un veselības, tie vēlas arī garu mūžu. Un tur tiem kā vien var cenšas palīdzēt zinātnieki, ārsti un pat dažādi dziednieki. Tomēr, neskatoties uz visiem šiem centieniem, nav daudz tādu cilvēku, kuri nodzīvo līdz 100 vai pat 90 gadiem. Patiesībā vidējais dzīves ilgums Latvijā ir tikai aptuveni 73 gadi. Ko darīt, ja kārtējais brīnumlīdzeklis nav piepildījis uz to liktās cerības? Lasiet par dažiem iespējams neparastiem, bet priekš daudziem, efektīviem veidiem kā ilgāk dzīvot.

1. Labs uzturs
Ja vēlaties ilgāk dzīvot, tad labi un pareizi ēd. Daudzi laika un naudas ekonomijas dēļ pārtiek no pusfabrikātiem, ātrajām uzkodām un citas vienveidīgas un ne īpaši veselīgas pārtikas. Cilvēks ir tas, ko tas ēd, un tāpēc dažādojiet savu pārtiku, ēdiet vairāk dārzeņu, augļu un jūras velšu. Neekonomējiet uz savas dzīves kvalitātes un ilguma.

2. Dari labus darbus
Esi labs pret pasauli un tu dzīvosi ilgāk! Kā rāda pētījumi tad tie cilvēki, kuri palīdz citiem un nodarbojas ar labdarību dzīvo ilgāk. Acīm redzot apziņa, ka cilvēks dzīvo atbildīgi un saskaņā ar savu sirdsapziņu, pozitīvi ietekmē tā sirdsmieru, bet psiholoģiskais līdzsvars palīdz dzīvot ilgāk.

3. Neguli pārāk daudz
Nevārties stundām pa gultu un tava dzīve būs garāka! Tiek uzskatīts, ka ideālais miega ilgums ir aptuveni astoņas stundas. Bet daži jaunākie pētījumi rāda, ka cilvēks bez īpaša kaitējuma veselībai var gulēt arī mazāk par šīm 8 stundām. Tomēr svarīgi ir tas lai miegs būtu regulārs un noteiktā laikā.

4. Iegādājies bērnus
Kā liecina statistika tad cilvēkiem, kuriem ir bērni dzīvo ilgāk nekā cilvēki, kuriem bērnu nav. Tam par iemeslu varētu būt tas, ka vecāki parasti cenšas atmest smēķēšanu, mazāk lieto alkoholu, regulāri ēd un to dzīvesveids ir mierīgāks un atbildīgāks. Turklāt bērni arī palīdzēs nodrošināt jūsu pensiju kamēr jūs baudiet savas garās vecumdienas.

5. Iemācieties jaunu valodu
Jaunas valodas apgūšana jau pati par sevi ir aizraujošs process, turklāt valodu apgūšana var palēnināt vecuma vājprātības un Alcheimera slimības parādīšanos. Un 2012. gadā nervu sistēmas slimības bija sestais biežākais nāves iemesls Eiropas Savienībā.

6. Esi bagāts
Vēlies ilgi dzīvot? Kļūsti bagāts! Pats naudas pelnīšanas process nes daudz stresa, un tas tevi tikai tuvina nāvei. Tomēr labs finansiālais stāvoklis var padarīt tavu dzīvi garāku. Tam par iemeslu ir tas, ka nauda spēj nodrošināt kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus, kvalitatīvu pārtiku un citus dzīves ilgumu un kvalitāti uzlabojošus līdzekļus.

7. Tici Dievam
Cilvēki, kuri ir mēreni reliģiozi un tic augstākiem spēkiem dzīvo ilgāk. Jādomā, ka tā tas ir tāpēc, ka šādi cilvēki labāk tiek galā ar stresu un mazāk uztraucas par sīkumiem. Bet dvēseles miers noteikti nāk par labu dzīves ilgumam.

8. Ilgāk strādā
Dzīves ilgumu var uzlabot arī strādāšana vecumā. Darbs pensijas laikā nozīmē aktīvāku dzīvesveidu, lielāku slodzi prātam un kas nav mazsvarīgi arī atrašanos cilvēkos. Tāpēc centies ilgāk strādāt un tu arī jutīsieties jaunāks un dzīvosi ilgāk!

9. Vairāk smejies
Smiekli ir lielisks veids kā pagarināt dzīvi. Smiekli uzlabo imūnsistēmu, stabilizē asinsspiedienu un pazemina stresa līmeni. Smiekli tiešām strādā un tāpēc smejieties, smejieties un vēlreiz smejieties! Droši vari pasmieties arī par šo rakstiņu;)

10. Ievēro veselīgu dzīvesveidu
Ja gribi ilgi, dzīvot nodarbojies ar sportu, neielaid hroniskas slimības, atmet smēķēšanu un citus neveselīgus ieradumus, mēreni lieto alkoholu un veselīgi ēd. Un tu noteikti dzīvosi ilgāk!

Turies pie šiem padomiem un tava dzīve būs ilgāka. Nu ja vien tevi nenobrauks auto. Tāpēc esi arī uzmanīgs uz ielas un noteikti nēsā atstarotāju, šajā tumšajā laikā tas ir īpaši svarīgi!

Ja tev raksts patika, lūdzu dalies ar to!


  •  
  •  
  •  
  •  

1 komentārs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

11 − 3 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.