Septiņi veidi, kā uzveikt depresiju

  •  
  •  
  •  
  •  

kā uzveikt depresiju

Rudens iestāšanās daudziem cilvēkiem uzdzen skumjas un drūmas domām. Saules trūkums, apmācies un lietains laiks, kā arī straujā gaisa temperatūras krišanās spēj viegli sabojāt garastāvokli un pasliktināt pašsajūtu. Un, ja cilvēks neko nedara lai šo panīkumu pārvarētu, drīzumā slikts garastāvoklis var pārvērsties par īstu depresiju. Savukārt depresija jau var prasīt nopietnu ārstēšanos. Šī iemesla dēļ būs labāk, ja cīņa ar depresiju tiks uzsākta vēl pirms tā ir pa īstam sākusies. Rakstā apskatīti septiņi vienkārši un visiem pieejami veidi, kā uzveikt depresiju vēl tās sākuma stadijās.

Lasīšana
Pat ja jūs līdz šim neesat īpaši aizrāvies ar grāmatu lasīšanu, ir tiešām vērts sākt to darīt. Lasot grāmatu cilvēks pārceļas grāmatas pasaulē un izjūt visdažādākās emocijas gan patīkamas, gan ne visai. Tieši šī iemesla dēļ laikā, kad jūtaties emocionāli izsīcis, ir īstais brīdis, lai pievērstos interesantu un pozitīvas emocijas raisošu grāmatu lasīšanai.

Dejas
Ja esat saskumis vai jūtiet, ka jūsu garastāvoklis pasliktinās un strauji tuvojas depresija, nevelciet garumā un dodieties uz deju klubu vai sarīkojiet deju vakaru mājās. Dejas veicina endorfīnu izdalīšanos, bet savukārt tie veicina garastāvokļa uzlabošanos.

Dienasgrāmata
Daudzi cilvēki ir ievērojuši, ka kopš tie ir sākuši rakstīt dienasgrāmatu to dzīves ir jūtami mainījušās. Tas ir saistīts ar to, ka izliekot savas sajūtas uz papīra, cilvēks spēj it kā paraudzīties uz radušos situāciju no malas un kaut kādā ziņā kļūst pats sev par psihologu.

Hobiji
Cilvēki, kuriem ir kāda spēcīga aizraušanās ir ievērojami mazāk pakļaujas dažādiem stresu raisošiem faktoriem un tiem ir arī mazāka nosliece uz depresiju. Šī iemesla dēļ ir vērts atrast sev kādu vaļasprieku. Ja īsti neziniet kāds hobijs jums varētu patikt – izmēģiniet vairākus. Ar laiku jūs paliksiet tikai pie tā hobija, kas jums sagādās visvairāk prieka.

Fiziskas aktivitātes
Sports un fiziskās aktivitātes ir viens no vislabākajiem veidiem, kā uzveikt depresiju. Fizisko aktivitāšu laikā notiek intensīva stresa hormona – kortizola degradācija. Tieši tāpēc sports ir labākais veids, kā saglabāt savu psihisko un fizisko veselību.

Meditācija
Daudzi pret meditāciju izturas visai skeptiski un uzskata to par tukšu laika šķiešanu. Tomēr tā īsti nav taisnība. Meditācija ļauj sakārtot savas domas un uzlabot fizisko veselību. Ar meditācijas palīdzību jūs spēsiet savaldīt savas jūtas un emocijas vairs nevaldīs pār jums, bet jūs valdīsiet pār emocijām.

Miegs
Miegs ir vienīgais stāvoklis, kurā ir iespējama nervu sistēmu atjaunošanās. Stress un pārdzīvojumi jūsu nervu sistēmu novārdzina un, ja tam vēl pievieno miega trūkumu, depresija kļūst gandrīz nenovēršama. Ja jūtat, ka stresa kļūst pārāk daudz nedomājat, bet dodieties gulēt. Tikai ilgstošs miegs spēs atjaunot jūsu nervu sistēmu un ļaus jums saglabāt emocionālu stabilitāti.


  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

14 + 6 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.