Daži rekordi no dzīvnieku pasaules

 

Pāris rekordu no dzīvnieku pasaules

Gepards ir pats ātrākais pasaules skrējējs, īsās distancēs tas spēj sasniegt 110 kilometri stundā. Salīdzinājumā sacīkšu zirgs spēj jāt ar ātrumu 70 kilometri stundā.

Visražīgākā māmiņa dzīvnieku pasaulē ir Tenereka mātīte  , šim ežveidīgajam dzīvniekam vienā metienā var būt līdz 32 mazuļiem.

Āfrikas leopardi un pumas lai uzlēktu kokā spējot uzlekt vairāk kā 5 metru augstumā. Savukārt bēgot ķengura lēciens var sasniegt trīs metru augstumu.

Etrusku zemesrace  ir pats mazākais zīdītājs. Šī dzīvnieka svars nepārsniedz 1.8 gramus, ķermeņa garums nepārsniedz 4 centimetrus. Astes garums 2,5 cm. Šī dzīvnieka sirds sitas līdz 1511 sitieni minūtē.

Kitti cūkšņukura sikspārnis  ir pats mazākais lidojošais zīdītājs. Šī dzīvnieka svars nepārsniedz 2 gramus. Un tā ķermeņa garums nemēdz būt lielāks par 3,3 centimetriem.

Āfrikas savannas zilonis  ir vislielākais uz sauszemes dzīvojošais zīdītājs. Tā tēviņa ķermeņa augstums ir vidēji 3,3 metri, bet svars var sasniegt pat 6 tonnas. Ķermeņa garums var sasnigt pat 7 metrus.

Pats lēnākais zīdītājs ir trīs ķepu slinķis  . Tā pārvietošanās ātrums ir aptuveni 240 metri stundā.

Indijā 1911 gadā tika nošauta tīģeriene kura savas dzīves laikā bija atņēmusi dzīvību vairāk kā 430 cilvēkiem.

One thought on “Daži rekordi no dzīvnieku pasaules

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

fifteen − 11 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.