7 nozīmīgas prasmes par kurām nevajadzētu aizmirst

  •  
  •  
  •  
  •  

Mūsdienu pasaulē mēs pārāk bieži paļaujamies uz dažādām ierīcēm, gadžetiem un speciāli apmācītiem cilvēkiem, kuri atnāks salabos, uzcels un atrisinās vēl veselu lērumu mūsu problēmu. Mums visapkārt ir cilvēki kuru prasmes nepārsniedz profesionālo pienākumu rāmjus, un kuru zināšanas par pasauli nesniedzas tālāk par maršrutu mājas – darbs. Tas nav īsti pareizi, un ar to vajadzētu mainīt.


Katrs gadsimts diktē savus noteikumus un ieradumus, katrs laiks novērtē savas prasmes un iemaņas. Šajā laikā kad gudras sadzīves ierīces izpilda lielāko daļu vienkāršo sadzīves darbu, bet dažādi digitālie gadžeti drīz šķiet pat sāks mūsu vietā domāt, mēs aizvien vairāk pārvēršamies par izlaidīgiem un bezpalīdzīgiem sliņķiem.
Nepieciešamības trūkums darīt kaut ko pašam, pamazām pārvēršas par atkarību no dažādu ierīšu darbības, un cilvēkiem kuri prot nodrošināt šo ierīču pareizu darbību. Tas protams nav aicinājums atteikties no veļas mazgājamām mašīnām un telefoniem, tomēr ir vesels saraksts ar prasmēm un iemaņām kurām vajadzētu piemist katram modernam mūsdienu cilvēkam, neatkarīgi no tā izglītības, status un vides kurā tas dzīvo.
Prasme labot lietas
Daudzas mūsdienu ierīces tiešām ir pārāk sarežģītas lai mēģinātu tajās līst iekšā un kaut ko pašam labot. Tomēr tas neattiecas uz visiem gadījumiem. Ļoti bieži problēma ir tik ļoti triviāla un virspusēja, ka tikai mūsu pašu iekšējā pārliecība par to ka tas noteikti ir tik sarežģīti un priekš manis tik ļoti neaptverami traucē šo bojājumu ieraudzīt un izlabot. Daudzi cilvēki pat aptuveni neizprot dažādu tā tiešā tuvumā esošu ierīču darbības principus, un kas ir vēl sliktāk, šie cilvēki pat nevēlas to uzzināt.

Prasme izmantot savu atmiņu
Spriežot pēc tā ar kādu ātrumu kļūst populāri dažādi piezīmju servisi un aplikācijas, laika plānotāji un kalendāri, cilvēka atmiņa lēnām bet noteikti sāks atmirt jo atkritīs nepieciešamība pēc tās. Jau tagad reti var satikt cilvēku kurš pats atceras kaut dažus nozīmīgus numurus. Un šai paaudzei seko paaudze kura nav spējīga iemācīties pat vienkāršu dzejoli vai nozīmīgus vēsturiskus datumus. Un patiešām, kāpēc gan to visu atcerēties ja mums taču ir Google un Wikipēdija?

Prasme gatavot ēdienu mājās
Neviens nešaubās, ātrā ēdināšana un mikroviļņu krāsns sniegtās iespējas ir ļoti ērtas un ātras, tomēr nesūdzieties tad par lieko svaru, diabētu, kuņģa čūlu un citām tās pavadošām slimībām. Iespējams ka ļaunums no šīm lietām var pārsniegt ļaunumu no kara, tāpēc prasme gatavot patstāvīgi nav vienkārši gaumes un ekonomijas jautājums, no tās var būt atkarīga mūsu izdzīvošana.


Prasme atteikties no liekā
Spēja atteikties no nevajadzīgiem pirkumiem, no neprātīgas skriešanas pakaļ jauniem modeļiem un zīmoliem ne tik ļoti liecina par ierobežotiem finanšu līdzekļiem, kā psihiska brieduma pazīme. Vai tiešām katru gadu mainīt savu telefonu vai auto ir tik ļoti liela nepieciešamība? Varbūt būtu bijis prātīgāk iztērēt šo naudu kādai patīkamākai vai lietderīgākai lietai? Jo mazāk mēs tērējam dažādām grabažām, jo vairāk mēs spēsim tērēt sev nozīmīgajiem cilvēkiem un jaunu iespaidu gūšanai.

Prasme paplašināt savu redzesloku
Cik gan bieži nākas dzirdēt aptuveni šādas frāzes: “Es esmu mūziķis, mani šī lieta neinteresē” vai “Es esmu santehniķis, man tas nav vajadzīgs”.
Nevar noliegt – mūsu gadsimts ir šauru specialitāšu laikmets. Tomēr nevar arī mākslīgi ierobežot savas intereses tikai ar to kas ir nepieciešams profesionālai izaugsmei. Galu galā darbs ir tikai daļa no mūsu dzīves, ne pati dzīve. Vienmēr cenšaties uzzināt pēc iespējas vairāk ko jaunu un interesantu, pat tad ja tobrīd jums tas šķiet ne pārāk noderīgi, nekad nevar zināt to kas jums noderēs rītdien.

Prasme izdzīvot dabā
Mēs dzīvojam ļoti mierīgā laikā, un tas protams ir ļoti labi. Kaut tāpēc var likties ka prasme iekurt ugunskuru, orientēties mežā vai spēja atrast ūdeni var būt pilnīgi nevajadzīga. Tomēr šīs un citas izdzīvošanas iemaņas var jums arī noderēt. Pie tam nav teikts ka tam ir jābūt ceļojumam vai tūristu pārgājienam, nestandarta situācijas notiek diezgan bieži un tās nav paredzamas. Jūs varat apmaldīties sēņojot, jūsu auto var saplīst aukstā ziemas naktī kaut kur nekurienes vidū, kā arī neviens nav nodrošināts pret nokļūšanu stihijas varā. Tāpēc labāk būt gatavam šādiem gadījumiem, ne kā pēc tam bezpalīdzīgi plātīt rokas.

Prasme tikt galā ar ilglaicīgiem uzdevumiem
Neprātīgais modernās dzīves temps diktē mums savus noteikumus. Mēs cenšamies ātri reaģēt, ātri pieņemt lēmumus un gribam redzēt ātrus sava darba rezultātus. Un tomēr dzīvē bieži gadās problēmas kuru risināšana var paņemt vairākus mēnešus un pat gadus nebeidzamu pūliņu. Prasme strādāt ilglaicīgi, pacietīgi gaidīt sava darba nedrošos asniņus mūsdienās piemīt tālu ne visiem cilvēkiem. Nav nekā slikta ātrā reakcijā un tieksmē pēc rezultāta tagad un tūlīt, tomēr dažreiz tieši pacietība un neatlaidība ir galvenais noteikums panākumu gūšanā.

 

Avots

Summer Clearance Sale-Buy 1 Get 20% Off, Buy 2 Get 50% Off?Buy 3 Get 80% Off

  •  
  •  
  •  
  •  

1 komentārs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

5 + thirteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.