5 veidi, kā nezaudēt motivāciju

  •  
  •  
  •  
  •  

5 veidi, kā nezaudēt motivāciju
Bieži gadās, ka mums pietrūkst motivācijas pašā nepiemērotākajā brīdī. Reizēm rīts iesākas burvīgi, bet dienas laikā motivācija izgaist kā pērnais sniegs. Nogurums, stress, slikts garastāvoklis – šie un citi faktori grauj mūs un mūsu motivāciju. Piedāvājam piecus veidus, kā nezaudēt motivāciju visas dienas garumā.

1. Agri celieties
Ja no rīta jums nav jāsteidzas un jums rezervē ir pietiekoši daudz laika lai morāli un fiziski sagatavoties gaidāmajai darba dienai, dienas laikā jūs jutīsities mierīgāki un daudz pārliecinātāki par sevi. No rīta uzlādējiet sevi ar vingrošanu, ieturiet lēnas brokastis, paklausieties savu mīļāko mūziku un vismaz pusi dienas jums būs labs garastāvoklis. Protams, lai agri celtos ir nepieciešams iet arī laicīgi gulēt, jo pretējā gadījumā jūs vienkārši jutīsieties neizgulējies.

2. Izvēlaties dienas citātu
No rīta izvēlaties iedvesmojošu citātu un atceraties to visu dienu. Tiklīdz kā jums rodas nepieciešamība pēc papildus motivācijas devas, atceraties par šo citātu. Šādi jums vienmēr būs kaut kas, kas spēs jūs uzmundrināt un ļaus atbrīvoties no negatīvām domām. Jums vajadzētu arī pārstāt par sevi slikti domāt. Vienmēr atceraties, ka jūs esat unikāla personība un ka neticot sev jūs apvainojiet to diženo spēku, kas ļāva jums ierasties šajā pasaulē. Neaizmirstiet to sev ik pa laikam atgādināt. Starp citu, šeit jūs varat atrast dažus iedvesmojošus citātus pirmajam laikam.

3. Neveiksmju nav! Ir tikai pieredze
Viens no galvenajiem iemesliem kāpēc zūd jūsu motivācija, ir negatīva attieksme pret apkārt notiekošo. Katru reizi kad jūsu galvā parādās kāda negatīva doma vai domiņa, jūs zaudējiet daļu savas enerģijas. Ja šīs domas jūs moka nepārtraukti, jūs visu dienu jūties iztukšots un uztraukts. Tāpēc ja jūs saskaraties ar problēmām, atceraties, ka tā ir tikai iespēja pakoriģēt jūsu rīcību un nevis pamest trasi.

4. Palīdziet citiem
Palīdzība citiem cilvēkiem vienmēr motivē. Kad jūs citam cilvēkam palīdziet atrisināt viņa problēmu, jūs novirziet domas no savām problēmām. Tas nenozīmē, ka jūs bēgtu no savām problēmām, gluži vienkārši mums mūsu pašu problēmas tad sāk šķist mazāk biedējošas. Turklāt cilvēku pateicība un apziņa, ka esat paveicis labu darbu, vienmēr dod pozitīvas emocijas. Tāpēc lai uzlabotu savu dzīvi, palīdziet to uzlabot citiem.

5. Vienkārši sāciet to darīt!
Cilvēkam ir raksturīgi šaubīties. Nav iespējams visos sīkumos paredzēt savu ceļu un izvairīties no šaubām. Tāpēc darbība ir labākās zāles pret šaubām un bailēm. Nekas nevar piespiest jums zaudēt, ja vien jūs pats to sev neatļausiet. Ja jūs sev uzstādīsiet tādu uzstādījumu, jums nāksies tam sekot visas dienas garumā.


  •  
  •  
  •  
  •  

1 komentārs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

19 − two =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.