Kāpēc parādās grumbas un kā no tām atbrīvoties

Kā atbrīvoties no grumbām

Kāpēc parādās grumbas un kā no tām atbrīvoties

Dzīvojot un novecojot mūs aizvien biežāk sākt uztraukt grumbas, to daudzums un dziļums. Likās, ka vēl pavisam nesen āda bija zīdaina un gluda, bet nu jau uz tās ir parādījušās pirmās grumbas un tu saproti, ka to kļūs tikai vairāk un vairāk. Šādā brīdī tu neviļus sāc domāt, kā atgūt tavas ādas agrāko skaistumu un kā atbrīvoties no grumbām.

Vai grumbas ir normāla parādība
Jā, pilnīgi. Grumbas ir dabiska ādas parādība, kura rodas tādēļ, ka ar laiku āda zaudē dabisko elastību un izturību.
Pat jaundzimušiem bērniem ir krokas locītavu rajonā, kur saliecas un atliecas rokas un kājas.

Kur parādās grumbas
Normāli grumbas neparādās nemanot un uzreiz (tiesa, tā var notikt dažu slimību gadījumā). Tomēr parastos apstākļos ir diezgan viegli prognozēt, kurās vietās grumbas parādīsies. Šādas vietas ir:
Vietas kur visbiežāk sasprindzinās muskuļi. Piemēram, kad cilvēki smaida tiem parādās grumbiņas ap acīm un uz pieres.
Vietas, kuras visvairāk skar ultravioletie stari. Saule kas dāvā mums iedegumu, veicina arī grumbu rašanos.
Vietās kurās āda ir plāna. Šādās vietās āda visātrāk zaudē kolagēnu(olbaltumvielu kas atbildīga par ādas elastību).

Kas ietekmē grumbu parādīšanos

  1. Pirmām kārtām tas noteikti ir vecums. Un vecums, kā zināms, nežēlo pilnīgi nevienu.
  2. Otrām kārtām tā ir saules ietekme. Turklāt jo gaišāka ir āda, jo lielāka ir iespējamība iedzīvoties saules radītās grumbās.
  3. Un trešais galvenais gludas ādas ienaidnieks ir smēķēšana. Šis ir vēl viens labs iemesls atmest smēķēšanu.

Kad ir laiks sākt cīnīties ar grumbām
Ņemot vērā, ka grumbas neietekmē veselību, bet tikai ārieni, viss ir atkarīgs no finansiālām iespējām un saviem ieskatiem. Protams, vienmēr būs vienkāršāk ja cīņa ar grumbām būs uzsākta jau laicīgi, un tādēļ vislabāk būtu sākt tieši ar profilaksi. Šim mērķim ir pieejami neskaitāmi veikalos nopērkami iekšķīgi un ārēji lietojami līdzekļi, kuru iedarbība var būt diezgan dažāda, no nemanāmas līdz pat diezgan pieņemamiem rezultātiem. Turpini lasīt un uzzini ko darīt gadījumos, kad profilaksei jau ir par vēlu un ir nepieciešamas nopietnākas grumbu likvidēšanas metodes.

Kā atbrīvoties no grumbām
Visi veidi kas ļauj cīnīties ar grumbām savā būtībā ir kosmētiskas operācijas. Pat ķirurģiskas manipulācijas neuzlabos cilvēka veselības stāvokli un tikai ļaus atbrīvoties no grumbām. Tiesa, cilvēku ietekmē ne tikai tā fiziskais stāvoklis, bet arī psihiskais un reizēm izmaiņas cilvēka spoguļa atspulgā var uzlabot arī šī cilvēka pašsajūtu.

Kosmētiskās procedūras kas ļauj atbrīvoties no grumbām var sagrupēt aptuveni šādi:

1. Līdzekļi kas paralizē sejas muskuļu virsdaļu. Piemēram, botokss un tam līdzīgie līdzekļi. Botokss ir neirotoksisks proteīns, ko ražo baktērija Clostridium botulinum un tai radniecīgas sugas. Šis proteīns ir bīstams, un, ja cilvēks apēstu ar šo proteīnu inficētus konservus, tas varētu nomirt no paralīzes. Tomēr zinātnieki ir izdomājuši veidu kā izmantot šo proteīnu cīņai ar grumbām. Pētnieki ir attīrījuši un apstrādājuši toksīnu tā, lai to varētu ievadīt cilvēka sejas muskuļos un šādi uz pāris mēnešiem tos paralizētu. Tā rezultātā grumbas, kas ir, radušās muskuļu darbības ietekmē, izlīdzinās un pazūd. Botoksa injekciju blakusparādību vidū var būt galvassāpes un slimība, kas pēc simptomiem atgādina gripu.

2. Padziļinājumu aizpilde. Eksistē vairāki līdzekļi, kurus var ievadīt grumbu padziļinājumos, lai šādi izlīdzinātu grumbas no iekšpuses. Piemēram, Hialuronskābe, kuru mēdz izmantot ne tikai grumbu aizpildīšanai, bet arī lūpu palielināšanai un sejas formas korekcijai.
Šādu “filleru” var būt diezgan daudz, sākot no personīgajiem taukiem un beidzot ar jau pieminēto kolagēnu un citiem līdzekļiem. Zinātne un progress neapturami iet uz priekšu un regulāri atnes jaunas vēsmas arī šajā nozarē.

3. Kolagēna izmainīšana ar invazīviem destruktīviem līdzekļiem vai ar medicīniskiem līdzekļiem. Pastāv procedūras, kuras uzlabo ādas stāvoklis izmantojot lāzerus, ķīmiskos pīlingus un citus medicīniskus līdzekļus. Šādas procedūras var izlīdzināt grumbiņas, taču var arī radīt ķīmiskus apdegumus vai atstāt rētas.

4. Ķirurģiska liekās ādas noņemšana. Šī operācija tiek pieskaitīta plastiskajai ķirurģijai un parasti notiek operāciju zālē, pacientam atrodoties zem narkozes. Rezultāts ir atkarīgs no ķirurga meistarības un var būt tiešām iespaidīgs.

Kā redzat, izvēle ir diezgan plaša, no mājās lietojamiem krēmiem līdz nopietnām ķirurģiskām operācijām, kurām ir nepieciešama narkoze. Kādu metodi izvēlēties katrā konkrētā gadījumā būs atkarīgs no ādas tipa, grumbu dziļuma un pieejamo līdzekļu apjoma.
Protams, pirms ķerties pie grumbu likvidēšanas vislabāk būtu konsultēties pie ārsta – kosmetologa, kurš spēs piemeklēt vispiemērotāko līdzekli, ar kuru atbrīvoties no grumbām un labāk varēs pastāstīt par tā blakusefektiem un potenciālajiem riskiem.

Ko darīt, lai grumbu rastos mazāk
Patiesībā nav nemaz tik daudz veidu kas ļautu novērst grumbu rašanos. Protams, var jau mēģināt vienmēr staigāt ar akmens cietu sejas izteiksmi, lai šādi izvairītos no grumbu parādīšanās, bet cik tas tiešām ir reāli?
Tomēr no otras puses mēs varam mēģināt mazināt visus tos faktorus, kas kaitē ādai. Un galvenie šādi faktori, protams, ir saule un smēķēšana. Vienmēr centies, lai tev pa rokai ir saules aizsargkrēms, un mēģini izvairīties no solārija apmeklējumiem. Ar mērenu, dabisku iedegumu kas iegūts, lietojot saules aizsargkrēmus, vajadzētu pilnīgi pietikt. Un protams, nekad un neko nesmēķēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

fourteen + ten =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.