Ko darīt, ja svīst kājas

Ko darīt, ja svīst kājas
Daži vienkārši padomi, kas ļaus samazināt kāju svīšanu un atbrīvoties no tās izraisītās smakas.


Kāpēc svīst kājas
Kājas svīst pilnīgi visiem cilvēkiem. Biežāk kāju svīšanas problēmas rodas tieši gada siltajā periodā un tas ir pilnīgi normāli. Savukārt aptuveni līdz 5% cilvēku cieš no hiperhidrozes jeb paaugstinātas svīšanas. Vēl dažos gadījumos, kad kājas svīst neatkarīgi no ārējiem apstākļiem, tas var liecināt par nopietnākām veselības problēmām. Šādu kāju svīšanu var izsaukt, piemēram, stress un centrālās nervu sistēmas problēmas, onkoloģiskās slimības, endokrīnās sistēmas slimības vai sēnīšu infekcijas.

Kāju svīšanu var veicināt arī ar citi faktori un daži no šādiem faktoriem ir:
Neelpojoši apavi
Pārāk mazi apavi
Nepareiza apavu kopšana
Nepareiza vai nepietiekama kāju kopšana
Pārāk siltas vai no sintētiskiem materiāliem gatavotas zeķes.

Savukārt sasvīdušo kāju aromāts ir atkarīgs no ķermeņa individuālās smaržas un no uz kājām mītošajām baktērijām. Baktērijas mīl siltas un mitras vietas, tajās tās ātri vairojas un jo vairāk to kļūst, jo spēcīgāks kļūst to radītais aromāts.

Ko darīt, ja svīst kājas
Iesākumā vajadzētu nedaudz pasekot savām kājām un piefiksēt kādos apstākļos tās svīst spēcīgāk nekā parasti. Tas palīdzēs labāk izprast apstākļus, kas rada pastiprinātu kāju svīšanu, un ļaus no tiem izvairīties nākotnē. Šādi apstākļu vidū var būt gan jau pieminētās sintētiskās zeķes, stress vai pat noteikti pārtikas produkti.

Biežāk mazgāt kājas
Paaugstinātas kāju svīšanas gadījumā, kājas vajadzētu mazgāt vismaz divreiz dienā. Labāk ir izmantot vēsu ūdeni un ziepes ar antibakteriālām eļļām. Kājas ir gan rūpīgi jāmazgā, gan rūpīgi jānoslauka, neaizmirstot par vietām starp pirkstiem.

Kāju vanniņas
Cīņā pret pastiprinātu kāju svīšanu, palīdzēt var arī kāju vanniņas. Kāju vanniņām jāizmanto siltu ūdeni kuram jāpievieno 3 – 4 karotes pārtikas sodas. Pateicoties sodas antibakteriālajām īpašībām, samazināsies uz kājām dzīvojošo baktēriju daudzums un kājas mazāk odīs.


Antiperspiranti
Pirmām kārtām nevajadzētu jaukt antiperspirantus un dezodorantus. Dezodoranti tikai maskē nepatīkamo aromātu, pateicoties to sastāvā esošajiem baktericīdiem un citiem dezinficējošiem komponentiem. Savukārt antiperspiranti satur organiskos cinka un alumīnija sāļus, kas novērš pašu sviedru rašanos. Antiperspirantu iedarbība ilgst no 4 līdz pat 12 stundām un spēj novērst sviedru rašanos visas dienas garumā.
Antiperspiranti mēdz būt izsmidzināmi, krēma, izsmidzināmu pulveru un pulvera veidos. Antiperspirantus ir jāuzklāj uz tīras un sausas ādas uzreiz pēc dušas. Tāpat vakarā tos vajadzētu arī no sevis nomazgāt. Antiperspirantus nevajadzētu lietot dodoties uz pirti, pie fiziskām slodzēm un citos apstākļos, kad cilvēks svīst pārāk spēcīgi, jo šie līdzekļi neļauj sviedriem izkļūt ārā un tas var radīt lokālas tūskas.

Lai samazinātu kāju svīšanu, vajadzētu arī izvēlēties no elpojošiem materiāliem pagatavotas zeķes. Šādi elpojoši materiāli ir, piemēram, kokvilna vai vilna. Tāpat vajadzētu pievērst uzmanību apaviem un sekot, lai tie būtu gatavoti no elpojošiem materiāliem. Labāk ir izvēlēties apavus kas ir gatavoti no dabiskās ādas, zamša vai citiem dabiskiem vai sintētiskiem materiāliem kas nodrošina labu gaisa cirkulāciju un mitruma novadi.


  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

15 − 9 =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.