Kā uzlabot WiFi uztveršanu

 •  
 •  
 •  
 •  

Kā uzlabot WiFi uztveršanu
Nestabili strādājošs WiFi tīkls spēj sagādāt daudz problēmu. Slikts WiFi signāls var ievērojami apgrūtināt darbu un izbojāt atpūtu. Tomēr arī WiFi uztveršanu ir iespējams uzlabot. Turpini lasīt un uzzini, kā uzlabot sava WiFi tīkla uztveršanu.

Uzreiz gan gribas atzīmēt, ka lietojot programmas un spēles, kurām ir nepieciešama stabila interneta darbība, ir saprātīgi izmantot kabeļa pieslēgumu. Tomē ja tas kaut kādu iemeslu dēļ nav iespējams, tev var palīdzēt šie pieci padomi, kā uzlabot WiFi uztveršanu.

1. Papildus WiFi pastiprinātāju uzstādīšana
Parasti vidējai mājai vai dzīvoklim pilnīgi pietiek ar vienu WiFi rūteri, lai visā mājā būtu kvalitatīvs WiFi signāls. Tomēr ja kaut kādu iemeslu dēļ ar to nav pietiekoši, par labu risinājumu var kļūt papildus WiFi pastiprinātāju uzstādīšana. Šādi WiFi pastiprinātāji nav dārgi, aizņem maz vietas, un tos ir viegli konfigurēt.

2. Pareiza WiFi rūtera atrašanās vieta
Sienas, norobežojumi un dažādas ekranizējošas starpsienas var ievērojami pasliktināt WiFi signāla uztveršanu. Un uzstādot WiFi rūteri, to vajadzētu ņemt vērā. Tas gan nenozīmē, ka labākas WiFi uztveršanas vārdā būtu jāizlauž visas mājas sienas. Vienkārši centies novietot rūteri sava mājokļa centrā un vēlams ne zemāk kā vismaz metru no zemes. Vēl kāda nianse, kurai vajadzētu pievērst uzmanību, ir dažādu ekranizējošu priekšmetu izvietojums. Šāds priekšmets var būt arī spogulis. Ja šādi priekšmeti atrodas WiFi signāla “ceļā”, tad ir vērts pamēģināt tos pārvietot uz citu vietu un pavērot kā izmainās WiFi uztveršana.

3. Moderna WiFi rūtera iegāde
Kāds diezgan efektīvs veids, kā uzlabot WiFi uztveršanu ir jauna rūtera iegāde. Kā jebkurai bieži izmantotai un patstāvīgi nodarbinātai tehnikai arī tavam WiFi rūterim būtu jāatbilst mūsdienu prasībām, tam būtu jāatbalsta modernie standarti un mūsdienīgi datu pārraides ātrumi. Ja tavs WiFi rūteris jau ir diezgan pavecs, tad ir pilnīgi iespējams, ka tas vienkārši netiek galā ar modernajiem datu pārraides ātrumiem. Tāpat nav izslēgts, ka WiFi darbības traucējumi rodas tādēļ, ka tavs WiFi rūteris gluži vienkārši sāk iziet no ierindas.

4. Kvalitatīva antena
Ir naivi cerēt, ka nekvalitatīva antena spēs nodrošināt pietiekoši spēcīgu un stabilu signālu. Tāpat nav arī lielas jēgas censties uzlabot WiFi antenas uztveršanu ar foliju vai stiepli. Daudz saprātīgāks veids kā uzlabot WiFi uztveršanu, būs kvalitatīvas antenas iegāde. Par pieņemamu var uzskatīt aptuveni 10 dB jaudīgu antenu.

5. WiFi adaptera izmantošana
Diezgan bieži sliktas WiFi darbības iemesli slēpjas nevis biezās sienās vai sliktā rūtera darbībā, bet pašā uztverošajā iekārtā. Ja uzlabot WiFi uztveršanu telefonā vai planšetē ir gandrīz neiespējami, tad ar datoriem situācija ir krietni labāka. Pat ja tu lieto portatīvo datoru ar iebūvētu WiFi modemu, tam ļoti viegli var pieslēgt arī ārēju WiFi adapteri. Tāpēc ja tevi neapmierina tava portatīvā datora WiFi uztveršanas kvalitāte, ir vērts izmēģināt ārējo WiFi adapteri. Turklāt izvēloties ārējo WiFi adapteri, vajadzētos izvēlēties tādu ierīci, kurai ir pietiekoši liela antena. Ārējie WiFi adapteri ar mazu antenu vai vispār bez antenas, visticamāk nespēs nodrošināt labu WiFi uztveršanu, neatrodoties tiešā rūtera tuvumā.

Reizēm WiFi uztveršanu spēj uzlabot arī šāds risinājums:
Kā uzlabot WiFi uztveršanu


 •  
 •  
 •  
 •  

2 komentāru

 1. Katram neiznēsātām kroplim mūsdienās (demokrātija?) ir atlauts paust savu “viedokli”.
  Par tavējo – vajadzētu piespriest nāvessodu.

 2. “Slikts WiFi signāls var ievērojami apgrūtināt darbu un izbojāt atpūtu”

  ^ tieši otrādāk – WiFi neesamība kā tāda var krietni uzlabot atpūtu, nepakļaujot cilvēku nemitīgai apstarošanai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

19 + nine =

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.