5 pārbaudīti veidi, kā ietaupīt naudu

  •  
  •  
  •  
  •  

5 pārbaudīti veidi kā ietaupīt naudu
Neatkarīgi no tā cik mēs katrs nopelnām, vēlēšanās ietaupīt kādreiz ir radusies gandrīz pilnīgi visiem. Un daudziem tas kļūst īpaši aktuāli tieši pēc svētkiem. Uzzini piecus pārbaudītus veidus kā ietaupīt naudu!


Ierobežojiet vēlmi iepirkties
Tieši atteikšanās no nevajadzīgiem pirkumiem ir viens no galvenajiem veidiem, kā ietaupīt naudu ir. Ja pārstāsiet patstāvīgi apmeklēt tirdzniecības centrus pat tikai tāpēc lai “pastaigātu pa veikaliem”, jūs pārstāsiet tērēt naudu par lietām, kuras jums patiesībā nav nepieciešamas. Atceraties arī to ka līdz pat pusei pirkumu pārtikas un saimniecības preču veikalos notiek neplānoti, un tas nozīmē, ka cilvēki bez šiem pirkumiem varētu arī iztikt. Tas attiecas arī uz iepirkšanos internetā, ja jums nav tiešas nepieciešamības pēc kāda pirkuma, tad neapmeklējiet arī tiešsaistes iepirkšanās vietnes.

Atsakieties no kredītkartēm un kredītiem
Pērciet tikai to ko jūs patiešām varat atļauties, neaizņemoties un vēlams arī vienlaicīgi kaut ko atliekot nākotnei. Šis vienkāršais un agrāk tik ierastais princips tiek aizvien vairāk aizmirsts.
Šis punkts nozīmē to, ka naudu no sākuma ir jāuzkrāj un tikai pēc tam par to kaut ko var pirkt. Tas ļaus jums izvairīties no maksājumiem par kredīta procentiem un dos jums laiku apdomāt, vai jums šis pirkums tiešām ir nepieciešams. Tas, kurš šaubās, ietaupa naudu. Vēl kāds pozitīvs blakusefekts šādai dzīvei atbilstoši saviem līdzekļiem ir tāds, ka jūs savus pirkumus varat izbaudīt pilnībā, neuztraucoties par kredīta maksājumiem, un ja gadījumā pasliktināsies finansiālie apstākļi jūs to pārdzīvosiet vieglāk. Ja nezināt kā naudu sakrāt, lasiet rakstu kā sakrāt naudu.

Rūpējieties par sevi un savām mantām
Mēs visi vēlamies nodzīvot pēc iespējas ilgāk un būt pēc iespējas veselāki. Un daudzi saprot, ka elementāras rūpes par savu veselību ļauj šo vēlmi realizēt un arī ietaupīt naudu nākotnē. Nu piemēram fiziskas aktivitātes un veselīgs uzturs ļaus jums izvairīties no izdevumiem, kurus radīs neveselīgs dzīvesveids, bet rūpes par zobiem ļaus ietaupīt uz stomatologa pakalpojumiem.
Tas pats attiecas arī uz lietām. Jo ilgāk jums kāda lieta kalpo, jo ilgāku laiku atkrīt nepieciešamība pirkt jaunu lietu un jūs atkal ietaupāt naudu.


Gatavojaties pirkumiem
Pirms pērkat kādu lietu izlemiet izlemiet kuras preces īpašības un parametri jums ir vissvarīgākie. Tāpat nav vērt pirkt vislētākās preces, jo to kalpošanas laiks visticamāk, nebūs ilgs. Pats acīmredzamākais veids, kā ietaupīt naudu iepērkoties, ir maksāt pēc iespējas mazāk par jūsu izvēlēto preci. Tomēr neapšaubāmi ir arī tas ka ja jūs, piemēram, pērkat preci, kura maksā 40€ un kuras kalpošanas laiks ir desmit gadi un nevis preci, kura maksā 30€, bet kalpo piecus gadus, jūs ietaupāt 20€. Vēl kāds veids kā ietaupīt naudu ir izvēlēties preci, kurai ir vairākas funkcijas. Piemēram ja jūs nopērkat instrumentu kuram ir četras funkcijas un kurš maksā 10€ un nevis četrus instrumentus par 5€, jūs ietaupiet 10€. Šeit gan arī jāapsver vai šī prece ar četrām funkcijām pildīs šīs funkcijas tikpat labi kā četras atsevišķas preces.

Uztaisi pats
Ne visi spēj paši salabot galdu vai elektrības rozeti, uztaisīt skapi vai salabot datoru. Tomēr ja ir tāda vēlme un nedaudz talanta, tad daudzas lietas ir iespējams iemācīties speciālās interneta vietnēs, īpašos kursos, vai lasot grāmatas. Ja ir vēlēšanās tad katru saplīsušu lietu vai saimnieciska rakstura problēmu var uzskatīt kā iespēju apgūt ko jaunu vai veidu kā pilnveidot savas zināšanas. Katrs mirklis, kuru jūs veliet tam lai kaut ko uztaisītu, salabotu vai novērstu kādu problēmu ne tikai jums iemāca ko noderīgu un nepieciešamu, bet arī ļauj jums novērst potenciālas problēmas nākotnē un protams arī ietaupīt.

Ja vēlies rast vēl papildus idejas, kā ietaupīt naudu, lasi arī rakstu 10 vienkārši veidi, kā ietaupīt naudu


  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.