10 vienkārši veidi, kā ietaupīt naudu

  •  
  •  
  •  
  •  

10 vienkārši veidi, kā ietaupīt naudu
Nav daudz cilvēku, kuri varētu palielīties ar to, ka tie nespēj iztērēt visu savu nopelnīto naudu. Daudz biežāk ir sastopama tieši pretēja situācija – cilvēkiem nepietiek ar nopelnīto, lai tie spētu sagaidīt nākamo algu. Īpaši asi to var izjust tieši pēc svētku laikā. Piedāvājam 10 vienkāršus, bet efektīvus veidus, kā ietaupīt naudu.


1. Pirms kaut ko pērc no sākuma 10 reizes padomā vai tev tiešām šī prece ir tik ļoti vajadzīga. Tas attiecas ne tikai uz lietām, kuras mēs pērkam tikai tāpēc, lai uzlabotu savu garastāvokli, bet arī uz it kā vajadzīgām lietām. Piemēram, ja tev jau ir laba ziemas jaka, nav vērts pirkt jaunu tikai tāpēc, ka tev gribas kaut ko jaunu.

2. Neļaujies impulsīvām vēlmēm kaut ko nopirkt tūlīt pat. Piemēram, ja tu atnāc uz veikalu, lai nopirktu jaunus zābakus, bet tad pēkšņi pamani skaistu ādas jostu, kura tev lieliski piestāv. Pamanījis tavu interesi, pārdevējs noteikti pacentīsies, lai tu šo jostu arī nopirktu. Tomēr pirms veikt pirkumu ir vērts pastaigāt pa citiem veikaliem un nedaudz padomāt, ļoti iespējams, ka tava nesen vēl tik spēcīgā vēlme pēc jaunas jostas izgaisīs kā nebijusi.

3. Salīdzini cenas dažādos veikalos. Bieži izrādās, ka pat blakus esošos veikalos vienādām vai ļoti līdzīgām precēm cenas jūtami atšķiras. Šī iemesla dēļ nav vērts veikt pirkumu, ja tu neesi veicis izpēti vismaz viena tirdzniecības centra robežās.

4. Nenonicini atlaižu kartes. Īpaši tādas, kuras ļauj tev sakrāt kaut nelielu, bet tomēr naudiņu, īpaši vēl tad ja tu bieži šajā veikalu tīklā iepērcies. Tas tiešām var palīdzēt ietaupīt, īpaši ja tu tāpat esi regulārs šī veikala klients.

5. Aizmirsti par kredītiem. Protams, nav viegli bez kredīta nopirkt māju, dzīvokli vai jaunu mašīnu, bet ņemt kredītu, lai nopirktu jaunu televizoru vai dīvānu ir diezgan nesaprātīgi. Ņemot šādus kredītus, tu ievērojami pārmaksāsi. Labāk ir nepieciešamo summu sakrāt, īpaši ja ņem vērā ka parasti tās nav nemaz tik lielas summas. Ja tu jau esi iedzīvojies kredītos un nezini, kā tagad tikt no tiem vaļā, lasi mūsu rakstu Kā tikt vaļā no parādiem.


6. Pirms dodies iepirkties, sastādiet sev sarakstu ar nepieciešamajiem pirkumiem, un nenovērs uzmanību tām precēm, kas nav šajā sarakstā. Šis ir vēlviens ļoti efektīvs veids, kā ietaupīt naudu.

7. Izmanto mūsdienu tehnoloģijas. Salīdzini cenas tādos salīdzināšanas servisos kā salidzini.lv un kurpirkt.lv. Iepērcies interneta veikalos, tajā skaitā arī ārzemju. Krāj atlaižu kuponus un atlaižu kodus.

8. Atsakāties no kaitīgiem ieradumiem. Šis ir ļoti labs, un galvenais arī veselīgs veids, kā ietaupīt naudu. Tādi neveselīgie ieradumi kā smēķēšana, alkohols u.c. var izmaksāt ievērojamas summas. Turklāt liels plus ir tas, ka neskaitot ietaupīto naudu, tu ievērojami uzlabosi arī savu veselību.

9. Vairāk pārvietojies ar kājām, īpaši ja tev ir jādodas kaut kur netālu. Tā tu ietaupīsi naudu par benzīnu vai sabiedriskā transporta biļeti. Pastaigas arī noteikti nāks par labu jūsu veselībai, turklāt tas ļaus ietaupīt arī uz izdevumiem par ārstiem. Lasīt arī rakstu 10 pastaigu nesti ieguvumi.

10. Centies pirkt kvalitatīvākas, kaut arī dārgākas preces. Šādas preces tev nokalpos ievērojami ilgāk nekā lētās. Turklāt kvalitatīva prece arī darbosies labāk.

Gribi vēl kādu ideju, kā ietaupīt naudu? Lasi arī rakstu 5 pārbaudīti veidi, kā ietaupīt naudu!


  •  
  •  
  •  
  •  

2 komentāri

  1. Es atvainojos, bet komati ir mīkstajiem? Un korektūra arī? Tik daudz kļūdu vienā rakstā sen nebiju lasījusi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.