8 veidi kā atbrīvoties no negatīvām domām

 •  
 •  
 •  
 •  

Nekas cits tā nespēj sabojāt lielisku dienu, kā paša negatīvās domas. Bieži daudzi cilvēki pat nejūt cik daudz negatīva ir to runā, toties apkārtējie to uzreiz pamana. Cilvēks pats negribot var padarīt šo negatīvo domāšanu par ieradumu, šādi cenšoties pasargāt sevi no vilšanās. Lai no šādas domāšanas atbrīvotos, lasiet rakstu un uzziniet astoņu veids kā atbrīvoties no negatīvām domām.


Domājiet pelēkā nokrāsu kategorijās
Dzīve nav galējību rinda. Tā arī nav melnbalta un nesastāv no situācijām “tikai tā vai nekā” vai “visu vai neko”. Ja jūs pret mērķiem attiecaties pārāk fanātiski, jūs nekad nebūsiet laimīgs. Ja jūs baidāties no “neizbēgamas” neveiksmes, katastrofas, kauna, novēršanās, tas nozīmē ka jums ir nosliece fokusēties uz sliktāko iespējamo scenāriju. Risinājums: mācieties ieraudzīt jebkuras situācijas pozitīvās puses, mācieties koncentrēties uz “vidēju” notikumu norises scenāriju, iemācieties saprast ka viss ir laicīgs un ka ” arī tas pāries”.

Ievērojiet pozitīvo
Negatīvi noskaņotiem cilvēkiem ir tendence visur saskatīt tikai negatīvo. Un tas traucē tiem saskatīt pozitīvo. Ja jūs ļoti pārspīlējat savas nelaimes, un gandrīz nepamanāt jums pieejamo pozitīvu, pieradums domāt negatīvi tikai pastiprinās. Risinājums: Jūs vienmēr atradīsiet to ko gribat atrast, tāpēc meklējiet pozitīvo. Ne vienmēr tas ir viegli, bet tomēr to var atrast visā.

Nepārnesiet negatīvu no individuāla gadījuma uz visu pārējo
Ne vispāriniet. Ja jūs esat dabūjis atteikumu nopirkt jūsu preci vienā vietā, tad tas vēl nebūt nenozīmē ka jums atteiks vienmēr un visur. Risinājums: uztveriet katru neveiksmi kā individuālu gadījumu un gūstiet no tā mācību nākotnei.

Nepierakstiet citu cilvēku darbiem un vārdiem to kā tur nav
Katram cilvēkam ir sava dzīve, savas rūpes, savas darīšanas, savas bailes, sapņi, cerības, tāpēc nemeklējiet slēptu jēgu citu cilvēku darbos, vārdos, bezdarbībā vai klusēšanā. Kad jūs kāda darbībā kaut kādu slēptu jēgu, tas vēl nenozīmē ka citi arī to redz. Risinājums: nav vērts mēģināt lasīt citu cilvēku domas. Slēptā nozīme kuru jūs pierakstiet tiem, vai citiem vārdiem vai darbībām, nav nekas cits kā jūsu fantāzija. Un kāpēc gan fokusēties uz uz negatīvu fantāziju? Tā vietā izvēlaties izpratni un līdzjūtību.

Uzņematies atbildību par to ko jūs variet kontrolēt, bet nemēģiniet uzņemties atbildību par visu pasauli
Atbildiet par saviem darbiem, bet kad dzīve jums piespēlē nepatīkamus pārsteigumus, nevainojiet sevi ja esat izdarījis visu ko varējāt. Risinājums: rīkojieties tā kā atļauj jūsu iespējas, un atceraties ka viss ko jūs varat kontrolēt ir tikai jūsu attieksme pret situāciju.

Visa cilvēce nedzīvo pēc jūsu likumiem
Katram no mums ir savi uzskati par to kas ir labi, un kas ir slikti. Jūsu cerības var būt viens no galvenajiem negatīva avotiem. Ja jūs gaidiet ka jūsu otrā pusīte vienmēr zvanīs jums dodoties mājās no darba, bet viņš vai viņa to neatbalsta, jūs gaida vilšanās tāpēc ka jums ir noteikums “Pazvani man kad tu izej no darba”, bet jūsu otrajai pusītei tāda nav. Risinājums: Saskaņojiet savas vēlēšanās ar savām vajadzībām, bet esiet elastīgs savās cerībās.

Neticiet visam kam jūs ticiet
Uz cilvēka zemapziņu ļoti spēcīgu ietekmi atstāj tā pagātnes dzīves pieredze. Bet vai visi jūsu pieņēmumi par to kā ir iekārtota pasaule tiešām ir patiesi? Piemēram dažus uzskatus par dzīvi jūs esat mantojis no vecākiem, bet vai jūs tiem patiešām ticiet? Piemēram ja jūsu vecākiem ir bijušas sliktas attiecības ar kādu kaimiņu kuram ir piederējis motocikls, tiem pašiem nemanot varēja izveidoties uzskats ka visi motociklisti ir nekārtīgi cilvēki ar kuriem ir vienas problēmas. Kā arī tie varēja nodot šo uzskatu jums. Risinājums: veiciet pašanalīzi, un pārskatot savus uzskatus.

Pārstājiet nodarboties ar to kas jums nepatīk
Iedomām ir milzīgs spēks. Tomēr nedodot tam pareizas instrukcijas(piemēram, nevizualizēt pozitīvus rezultātus), tas vērsīsies pie negatīvas domāšanas šabloniem kuri ir noglabāti jūsu zemapziņā. Risinājums: Vizualizējiet savā apziņā pozitīvu iznākumu visām tām situācijām, kuras jūs uztrauc. Dariet to regulāri un uzstājīgi kamēr jūsu neticība pilnīgi izgaist.


 •  
 •  
 •  
 •  

3 komentāru

 1. jutu ka man ir uzlikkts kads lasts,ko darit.nevienam sliktu neesmu darijusi,tikai to labako.

 2. Author

  Varbūt pamēģiniet aiziet pie kādas zīlnieces.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

eleven − five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.