7 vientuļo māmiņu dēlu audzināšanā pielaistas kļūdas

  •  
  •  
  •  
  •  

Nav noslēpums ka diezgan bieži vienīgais maza zēna vecāks ir mamma. Iemeslu tam var būt milzums, un katrai sievietei tie ir citi. Bet kļūdas kuras tiek pielaistas dēlu audzināšanā parasti ir vienas un tās pašas. Rakstā apskatītas 7 vientuļo māmiņu visbiežāk pieļautās kļūdas bērnu audzināšanā.1. Pārāk liela rūpēšanās par bērnu.
No kurienes gan rodas nebūt ne tik reti satiktie “mammu dēliņi”? Diemžēl no bērnības. Pārāk lielas rūpes un auklēšanās padara augošo puisēnu par pilnīgi nepiemērotu pieaugušai dzīvei.

2. Cenšanās par katru cenu atrast bērnam tēvu.
Jā māte atkārtoti precas ne savas laimes dēļ, bet gan tikai tāpēc lai bērnam būtu tēvs, tas nevar neatsaukties uz augošā zēna uzskatu formēšanos par ģimenei. Un pastāv iespēja ka patiesu mātes jūtu trūkums pret jauno vīru, zēnam var radīt izkropļotu priekšstatu par ģimeni.

3. Sievietes negatīvo emociju pret vīriešiem, fokusēšana uz dēlu.
Iespējams ka bērna tēvs tiešām bija netaisns attiecībā uz māti, un iespējams arī uz bērnu. Bet tas nav iemesls lai audzinātu dēlu ar pārliecību ka viņa tēvs ir nelietis vai niecība, nu gluži tāpat kā visi pārējie pasaules vīrieši.

4. Vainas apziņa pret bērnu.
Vainas apziņa bieži rodas ja māte ir bijusi šķiršanās ierosinātāj, vai dzemdējusi bērnu tikai priekš sevis, neplānojot veidot attiecības. Vainas apziņa ģimenē traucē nodibināt pilnvērtīgas attiecības starp māti un dēlu, tādējādi bieži traumējot bērna psihi.


5. Tēva – varoņa tēla radīšana.
Bieži vientuļās māmiņas stāsta bērniem ka viņu tēvi ir bijusi lidotāji vai karavīri kas traģiski gājuši bojā veicot savus pienākumus. Bet diemžēl tajā brīdī kad bērnam kļūst zināma realitāte, tas nevar neatstāt iespaidu uz bērna psihi, jo izrādās ka viss(vai gandrīz viss) ko viņš ir zinājis par savu tēvu ir nepatiesība.

6. Bērna vainošana savas dzīves neveiksmēs.
Maziem bērniem šāda pilnīgi nepamatota vainas sajūta, pie tam no paša tuvākā cilvēka, var tam uzkraut neizturamu smagumu kas to pavadīs visu tā dzīvi.

7. Vienaldzība un atsvešināšanās.
Pat ja mamma ir ļoti aizņemta darbā, tas nav iemesls lai nepievērstu uzmanību dēla vajadzībām un interesēm. Šāda vienaldzīga attieksme pret bērnu tā agrā bērnībā, ļoti negatīvi atspoguļojas uz tā pašnovērtējumu. Ģimenēs ar vienaldzīgu, vienmēr aizņemtu māti, puikas vienmēr nepārliecināti par sevi, un ar noslieci uz depresiju.

Ja tev raksts patika , lūdzu dalies ar to!

Summer Clearance Sale-Buy 1 Get 20% Off, Buy 2 Get 50% Off?Buy 3 Get 80% Off

  •  
  •  
  •  
  •  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

15 − four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.